Jak ogrzać łazienkę?

Łazienka jest miejscem w domu, w którym powinna panować wyższa temperatura niż w reszcie pomieszczeń. Nikt nie lubi telepać się z zimna zaraz po wyjściu z ciepłej kąpieli. Wybierając grzejniki do łazienki, warto zwrócić uwagę na ich wygląd i funkcjonalność. Jeśli w domu nie posiadamy oddzielnego pomieszczenia przeznaczone na suszarnię, to łazienka zwykle przejmuję tę funkcję. Oczywiście nie bez znaczenia jest również estetyka.

Wybór grzejnika do łazienki

grzejniki łazienkoweLudzkie ciało po wyjściu z wody całkiem inaczej reaguje na temperaturę. Biorąc kąpiel w wodzie o temperaturze pięćdziesięciu stopni Celsjusza, by nie nastąpił szok temperaturowy pomieszczenie, w którym się znajdujemy musi posiadać temperaturę zbliżoną do temperatury wody, z której wyszliśmy przed chwilą. Grzejniki łazienkowe posiadają dużą wydajność mimo niewielkich rozmiarów. Wielu ludzi decyduje się na dwa rodzaje grzejników w swojej łazience. Pierwszy z nich to grzejnik standardowy, zazwyczaj taki jak w reszcie domu, odpowiedzialny za ogrzanie całego pomieszczenia. Składający się z większej ilości żeberek w przeliczeniu na metr kwadratowy ogrzewanej powierzchni niż ma to miejsce w innych pomieszczeniach. Drugim typem montowanego grzejnika jest aluminiowy grzejnik w kształcie drabinki. Spełnia on dwie funkcje. Po pierwsze ogrzewa dodatkowo pomieszczenie. Dodatkowe źródło ciepła z innego miejsca pozwala na szybsze, łatwiejsze i tańsze nagrzanie łazienki do odpowiedniej temperatury. A drugą funkcją, jaką spełnia grzejnik w kształcie drabinki to swego rodzaju suszarnia. Na szczebelkach możemy powiesić, co tylko chcemy. Najczęściej ten grzejnik wykorzystywany jest do suszenia ręczników. Nic nie stoi na przeszkodzi, by suszyć w ten sposób ubrania. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób nieposiadających suszarni lub w przypadku gdy potrzebujemy wysuszyć coś na szybko. Popularność grzejników łazienkowych nie spada od lat, są one równie często sprzedawane co grzejniki standardowe. Spotkać je możemy w prawie każdej domowej łazience.

Koszt grzejnika w kształcie drabinki jest większy niż tej samej wielkości grzejnika standardowego składającego się z żeberek. Jednak kupując tego typu grzejniki kierujemy się jego wydajnością i funkcjonalnością, a nie ceną. Zwłaszcza że nie kupujemy takich grzejników w większych ilościach. Zwykle jest to jeden na łazienkę. Kwota, jaką musimy przeznaczyć na jeden taki grzejnik to od trzystu do czterystu złotych. Jest to koszt jednorazowy, ponieważ są to bardzo wytrzymałe grzejniki.