Adwokaci praktykujący w Niemczech

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad możliwością podjęcia pracy za granicą? Dla wielu z nas jest to szansa na uzyskanie dobrze płatnej i godnej pracy, a także na zapewnienie swoim bliskim odpowiedniego standardu życiowego. Nie każdy decyduje się na wyjazd – często barierą jest nieznajomość języka czy brak odpowiednich kwalifikacji. Okazuje się jednak, że można w bardzo łatwy sposób nadrobić te braki.

Polskojęzyczny prawnik na terenie Niemiec

adwokat polskojęzyczny niemcyW dzisiejszych czasach wyjazd do pracy za granicę jest dużo prostszy, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zazwyczaj korzystamy z agencji pośredniczącej, która przedstawia oferty, pomaga załatwić sprawy administracyjne, często też organizuje transport na miejsce. Często jednak zdarza się, że nasi rodacy za granicą muszą borykać się z różnego rodzaju problemami natury prawnej. Pomocni są wówczas prawnicy praktykujący w innych krajach, niż Polska. Przykładowo, jeśli interesuje nas adwokat polskojęzyczny Niemcy są krajem, w którym z pewnością znajdziemy kogoś takiego. Wielu prawników po ukończeniu studiów decyduje się otworzyć swoją kancelarię lub jej filię w krajach, w których przebywa czasowo lub na stałe dużo naszych rodaków. Niemcy są bardzo częstym celem emigracji zarobkowej Polaków – istnieje tam duże zapotrzebowanie na polskich fachowców: hydraulików, monterów, budowlańców, a także opiekunki osób starszych czy gospodynie domowe. Nasi rodacy przebywający za granicą muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami, takimi jak załatwianie spraw administracyjnych w obcym języku czy też podpisywanie niemieckiej umowy o pracę. Dobrzy polskojęzyczni adwokaci są w stanie pomóc swoim klientom w tego typu sprawach. Doświadczony prawnik znający biegle język niemiecki będzie mógł zapoznać się ze wszystkimi dokumentami, a także udzielić swojemu klientowi porady co do sposobu postępowania. W takich sprawach bardzo ważne są normy prawa prywatnego międzynarodowego, które regulują kolizje między systemami prawa pochodzącymi z różnych krajów. Nie można o nich zapominać, lecz stosować je zgodnie z przeznaczeniem.

Wyjazd za granicę do pracy wiąże się z załatwianiem wielu spraw urzędowych. Zazwyczaj pomaga w tym agencja pośrednicząca, jednak czasami zdarza się, że trzeba na własną rękę sporządzić pismo lub złożyć jakieś zeznania. Osobom przebywającym za granicą pomagają w tym polskojęzyczni adwokaci. Dzięki starannemu wykształceniu i znajomości języka są oni w stanie zapoznać się z dokumentami, a także zaproponować rozwiązanie danego problemu z zakresu prawa.