Atrakcje w laser parku

Obecnie w naszym bliskim otoczeniu możemy coraz częściej znaleźć coraz to liczniejsze pomysły związane z tym, w jaki sposób możemy spędzać nasz wolny czas. Wiele z tych koncepcji zakłada aktywność fizyczną, wiele z nich możemy realizować w gronie przyjaciół. Jedną z koncepcji, która łączy obie te właściwości, są powstające w różnych przestrzeniach laser parki. W ich przestrzeni możemy realizować zabawę, która w dużej mierze przypomina popularny paintball, chociaż jest realizowana przy zastosowaniu rozwiązań cechujących się większym bezpieczeństwem niż kulki z farbą.

Kilka słów o laser parkach

laser parkLaser parki najczęściej powstają w dużych przestrzeniach opuszczonych fabryk lub hal przemysłowych. Konstrukcja tego typu miejsc doskonale sprzyja charakterowi zabawy, jakim cechuje się laser tag – najpopularniejsza zabawa, która jest realizowana w przestrzeni laser parków. Laser tag to zabawa, która swoim całokształtem przypomina wspominany paintball. Jednak w jej przypadku, jak już sama nazwa wskazuje, eliminacja poszczególnych uczestników zabawy odbywa się przy wykorzystaniu zabawkowych pistoletów posyłających wiązki lasera przy oddawanym strzale. Jednocześnie, każdy uczestnik zabawy jest wyposażony w czujnik, który odnotowuje oddany strzał i eliminuje z gry, wydając odpowiedni sygnał dźwiękowy. Laser park to miejsce, które cechuje się słabym oświetleniem – bardzo często lampy, które są wykorzystywane w tej przestrzeni emitują kolorowe światło – dzięki czemu możliwe jest wykreowanie odpowiedniej atmosfery dla przeprowadzenia rozgrywki. Atmosferę współtworzy też architektura miejsca, w którym tworzone są laser parki, o czym było już wspomniane wcześniej. Wszystkie filary, ściany działowe i schody są doskonałymi miejscami, które umożliwiają urządzenie bitwy. Oczywiście, wszystkie urządzenia, które wykorzystywane są w laser parkach charakteryzują się bardzo dużym bezpieczeństwem, dzięki czemu jest to zabawa, która nie stwarza właściwie żadnego zagrożenia, jeśli tylko sami zachowujemy odpowiednie bezpieczeństwo podczas poruszania się po terenie laser parku.

W laser parkach coraz częściej spotykają się grupy znajomych, ale również pracownicy danej firmy, urządzając zawody i łącząc aktywność fizyczną z dobrą zabawą. Bardzo często same laser parki organizują wydarzenia, podczas których możemy wykazać się naszą sprawnością i zmysłem strategicznym, wygrywając określoną wcześniej nagrodę. Wizyta w miejscu tego typu jest doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, a jednocześnie na sprawdzenie się w nowych okolicznościach.