Barf – nowy sposób karmienia zwierząt

Z roku na rok rośnie świadomość dotyczącą tego jak powinno się wychowywać i karmić naszych ukochanych podopiecznych. Właściciele psów i kotów mają teraz o wiele łatwiejszy dostęp do wszelkich informacji dotyczących poszczególnych ras psów (oczywiście kundelków również), a Internet pełny jest różnego rodzaju porad, z których można korzystać. Ostatnim trendem wśród hodowców i właścicieli zwierząt jest barf – karma, którą można określić jako wyjątkową. Jest ona bardzo zdrowa i korzystna dla rozwoju psów. 

Karma barf przeznaczona jest dla wszystkich psów

barf - karma dla szczeniątCzym jest ta specjalna karma? Barf to nic innego jak biologically appropriate raw food, co tłumaczymy na „biologicznie odpowiednie pożywienie surowe”. Innymi słowy jest to dieta, która opiera się na podawaniu swojemu podopiecznemu surowego pożywienia. Czy jest ona bezpieczna dla szczeniąt? Tak, jeżeli chodzi o Barf – karma dla szczeniąt z samego surowego mięsa również jest bardzo popularna i zdrowa dla pupila. Choć oczywiście tego typu dietę można stosować również przez jakiś krótszy okres czasu albo podawać zwierzęciu tylko część posiłków opartych na idei barf. Kilka pierwszych miesięcy życia jest bardzo ważnych dla każdego szczeniaka. Jest to czas, kiedy rozwija się jego osobowość, a on sam rośnie w zwrotnym tempie. Dlatego chcąc zapewnić swojemu szczeniakowi jak najlepszy start w dorosłość jego właściciel naprawdę powinien przyłożyć się do jego wychowania i zapewnienia mu odpowiednich warunków. Dieta barf może zastosowana być jedynie w surowych przekąskach w postaci mięsa, warzyw, ale też i owoców. Oczywiście takich, które nie szkodzą psom. Podawanie surowych produktów zalecane jest ze względu na pozytywny wpływ na trawienie zwierząt. Kolejnym plusem jest fakt występowania mniejszego ryzyka pojawienia się alergii pokarmowej u zwierzęcia. Jeżeli chodzi zaś o dostępność to karmy te można kupić w coraz większej ilości sklepów zoologicznych.

Jednym z najważniejszych elementów życia każdego zwierzęcia jest przemyślana dieta. By zapewnić szczeniakowi dostęp do najlepszych składników warto w jego diecie uwzględnić barf – karma ta na pewno sprawi, że psie dziecko będzie zdrowe i świetnie odżywione. W końcu to dla właścicieli jest najważniejsze właśnie to by ich pies był zdrowy. Dietę barf można określić jako naturalną dla organizmu psa, a więc nie ma niebezpieczeństwa, że piesek może nie być zadowolony z wprowadzenia tego typu karmy. Kupując surowe mięso dla swojego psiaka mamy stuprocentową kontrolę nad tym co je.