Basen z piłkami jako urozmaicenie zabawy dziecka

 

Zapewnienie dziecku odpowiedniej zabawy może mieć bardzo pozytywny wpływ na jego rozwój. Zabawa to nie tylko czas spędzony na rozrywce, ale również wspaniała okazja do nabycia nowych umiejętności czy nauczenia się czegoś o otaczającym nas świecie w bardzo przyjemny sposób. Wraz z mężem staramy się zapewnić swojemu synkowi jak najwięcej różnorodnych bodźców, które urozmaicają zabawę i pozwalają poznawać otoczenie. Dlatego zależy nam, żeby jego pokój był wypełniony ciekawymi zabawkami.

Basen wypełniony piłeczkami w pokoju dziecka

suchy basen dla dzieci z piłkamiZdajemy sobie sprawę, że pokój dziecięcy powinien charakteryzować się dużą funkcjonalnością. Przestrzeń należąca do malucha powinna być ciekawa, a przy tym zapewniać dziecku odpowiednie bezpieczeństwo. Poza zabawą w domu staramy się z mężem pokazywać synkowi różne sposoby na przyjemne spędzenie całą rodziną na różnych aktywnościach. W zeszłym miesiącu wybraliśmy się z naszym synkiem do specjalnej sali zabaw, w której pierwszy raz zobaczył basen wypełniony po brzegi piłeczkami. Był tak zachwycony, że długo nie chciał z niego wyjść, nawet po to, żeby zapoznać się z innymi atrakcjami. To sprawiło, że wpadłam na ciekawy pomysł, który pozwoliłby na urozmaicenie pokoju synka. Jako że miał niedawno urodziny, wraz z mężem zdecydowaliśmy, że kupimy mu suchy basen dla dzieci z piłkami. Wiedzieliśmy, że taka niespodzianka go wręcz zachwyci oraz zapewni mu rozrywkę na wiele godzin. Różnorodność wzorów oraz kolorów takich baseników sprawia, że z łatwością można dobrać taki, który będzie dobrze prezentował się w wybranym miejscu. Takie zabawki wykonane są z przyjemnych materiałów, aby zapewnić dziecku odpowiednie warunki. Warto zawsze pamiętać o tym, by dziecko bawiło się w bezpiecznych warunkach, dlatego dobrze jest wybierać zabawki z nietoksycznych materiałów. Zabawa w suchym basenie jest uwielbiana przez wiele dzieci, ponieważ pozwala na aktywne spędzenie czasu oraz dostarcza tym samym wiele frajdy. Jest to bardzo ciekawy sposób na spędzenie czasu dla malucha.

Zakupienie naszemu dziecku suchego basenu wypełnionego po brzegi piłeczkami było strzałem w dziesiątkę. Kiedy synek zobaczył duży karton zapakowany w papier prezentowy, był zaskoczony jego sporą wielkością. Jak tylko go rozpakował – od razy wsypał wszystkie piłki i do niego wskoczył. Był wręcz zachwycony swoją nową atrakcją, jaka pojawiła się w jego pokoju. Taki basen to wspaniały pomysł na zapewnienie dziecku przyjemnej zabawy w domu, np. kiedy pogoda za oknem nie sprzyja zabawie na podwórku.