Cechy domowej hodowli labradorów

Jest wielu zwolenników labradorów w Polsce. Cudowny charakter tych zwierząt i wygląd zachęca rodziny do opieki nad tą rasą. Niektórzy decydują się na założenie hodowli w domu. Do takiego przedsięwzięcia trzeba się przygotować pod względem teoretycznym, jak i praktycznym. Konieczne są umiejętności pracy z psami, których można się nauczyć podczas pracy z psami. Zwierzaki nadają się do pierwszej hodowli, dlatego po przeczytaniu kilku książek będziesz wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Jak wygląda hodowla domowa labradorów?

labrador - hodowla domowaLabradory to psy o dużej masie ciała, dlatego dom powinieneś mieć duży, najlepiej z ogrodem. Psy są spokojne, lecz potrzebują miejsca i czasu, aby się wybiegać. Dodatkowo bardzo zdrową rasą psów jest labrador – hodowla domowa powinna to uwzględnić. Weterynarz będzie potrzebny tylko podczas okresowych szczepień. Jako hodowca musisz nabyć umiejętności obchodzenia się z psami. Suczka, która spodziewa się młodych wymaga wiele czasu od hodowcy. Należy ją pielęgnować oraz dbać o to, by ruch nie był zbyt intensywny. Przyszła mama również nie będzie chciała ruszać się z miejsca, gdzie może spokojnie poleżeć. Jeśli tak faktycznie będzie, lepiej dać psu poleżeć w spokoju. Dużo poczytaj na temat odbierania miotu. Młode szczeniaki powinny przyjść na świat zdrowe, lecz musisz je prawidłowo odebrać. Najlepiej nauczyć się od weterynarza. Także obchodzenie się ze szczeniakami to rzecz do nauczenia. Początkowo nie warto ich nawet ruszać. Suczka będzie wiedziała kiedy są głodne i czego potrzebują. Dopiero jak otworzą oczy, możesz zabierać na chwilę szczeniaki i przyzwyczajać ich do ludzi. Nie spotkasz się z agresją matki, ponieważ będzie bardzo dobrze wiedziała, że jesteś jej opiekunem. Szczeniaki możesz sprzedać dopiero po dwóch miesiącach, kiedy będą samodzielne. Najważniejsza umiejętnością u nich będzie picie mleka z miseczki. Także korzystanie z kuwety lub wychodzenie na dwór zostanie docenione przez przyszłych opiekunów. Poświęć czas i naucz tego szczeniaków. Szybko przyjmują wiedzę, więc raczej się nie namęczysz przy tym.

Tak wygląda hodowla labradora. Wśród wielu ras psów, ta jest bardzo przyjazna człowiekowi, dlatego na pierwszą hodowlę będzie to dobry wybór. Podchodząc do tych psów z sercem oraz pasją odwdzięczą się swoim dobrym usposobieniem. Jeśli chodzi o nowych właścicieli szczeniaków, znajdziesz ich szybko w Internecie. Rasa ta jest mile widziana w rodzinach, gdzie jest małe dziecko. Rodzicom często zależy, aby miało kontakt ze zwierzętami, ponieważ rozwija to zarówno psa, jak i dziecko.