Chciałam sprzedać działkę rolną

Niedawno zmarli moi rodzice. Zostawili mi oni spadek. Odziedziczyłam po nich kilka hektarów działki rolnej, która znajdowała się w województwie pomorskim. Ponieważ na co dzień mieszkam w innej części kraju i nie zajmuje się rolnictwem, postanowiłam odziedziczoną ziemię sprzedać. Zamierzałam to zrobić prywatnie, nie korzystając z pośrednictwa agencji nieruchomości. W związku z tym, musiałam samodzielnie napisać ogłoszenie i umieścić je na przynajmniej kilku portalach ogłoszeniowych. Żeby nie tracić czasu, od razu się do tego zabrałam.

Kto kupi działkę rolną?

rolna działka na sprzedaż - pomorskieObawiałam się, że mogę mieć problem ze sprzedażą takiej działki rolnej, ponieważ prawdę mówiąc, uprawa zboża na takim małym areale jest mało opłacalna. Nie chciałam się jednak zniechęcać i stwierdziłam, że najlepiej będzie, jak po prostu zaproponuje atrakcyjną cenę. Napisałam ogłoszenie, któremu nadałam tytuł: rolna działka na sprzedaż – pomorskie. Powiem szczerze, że byłam bardzo zdziwiona, ale i zadowolona z powodu dużego odzewu. Jeszcze tego samego dnia dostałam kilka telefonów od zainteresowanych osób. Każda z nich zadała mi kilka pytań. Okazało się, że jeden pan jest szczególnie zainteresowany. Chciał mi już nawet wpłacić zaliczkę, żeby w razie czego mieć prawo pierwokupu. Od razu umówiłam się z nim na spotkanie, żeby mógł w rzeczywistości obejrzeć tą ziemię. Okazało się, że jest to osoba, która mieszka niedaleko i chciała powiększyć swoje pole, dlatego tak bardzo zależało jej na kupnie akurat tej działki rolnej. Dla tego kupna ważne było również to, że działka ta mogła zostać w przyszłości przerobiona na działkę budowlaną, ponieważ było to zgodne z miejskim planem zagospodarowania przestrzennego. Po obejrzeniu działki, wpłacił mi on zaliczkę i podpisaliśmy odpowiednią umowę. Teraz pozostało nam jeszcze tylko załatwić sprawy formalne. W między czasie dowiedziałam się jeszcze od niego, że teraz wiele osób przyjeżdża na pomorze inwestować, ponieważ koszty utrzymania w tym regionie są przystępne, dlatego jest to bardzo dobrym moment na sprzedaż nieruchomości.

Byłam bardzo zadowolona z faktu, że udało mi się sprzedać moją działkę rolną. Teraz moje konto zasilił solidny zastrzyk gotówki, a ziemia nie musi leżeć ugorem i przynosić mi tylko koszty. Udało nam się bardzo szybko załatwić sprawy formalne. Oczywiście pamiętałam o tym, że wykasować swoje ogłoszenie o sprzedaży z portalu, ponieważ mój telefon bardzo często dzwonił, ponieważ ludzie się pytali czy ogłoszenie jest aktualne. Teraz myślę, że mogłam dać wyższą cenę.