Czarna Góra: pomiędzy rekreacją, a wycieczką

Przebywanie na ziemi kłodzkiej najlepiej pogodzić z pobytem w okolicach Czarnej Góry. Jest to jeden z największych resortów narciarskich w Polsce, o uznanej marce u nas w kraju i w Europie Środkowej. Resort w Czarnej Górze zimą jest resortem narciarskim, natomiast wiosną, latem i jesienią zamienia się w bazę wypadową górskich wycieczek rowerowych i pieszych, górskich wędrówek turystycznych.

Dobre noclegi o każdej charakterystyce

noclegi w czarnej górzeNa turystę w okolicach Czarnej Góry czeka mnóstwo atrakcji związanych z ziemią kłodzką i okolicami. W odległości około 50 kilometrów od Czarnej Góry znajduje się słynna w całych Czechach Ścieżka w Chmurach. Jest to stalowa instalacja położona ponad koronami drzew, na wysokości 1116 m.n.p.m. Ścieżka w Chmurach to połączenie ścieżki, punktu widokowego i zjeżdżalni. W odległości 8 kilometrów od szczytu Czarnej Góry znajduje się najwyższa góra ziemi kłodzkiej i jedna z najwyższych w Sudetach Śnieżnik. Odległość od resortu wynosi jedynie 8 kilometrów, a szlak ten bez problemu pokonamy w około 2,5 godziny. Noclegi na Czarnej Górze oferują bliskość największych atrakcji regionu – do serca ziemi kłodzkiej mamy około 30 kilometrów – ale także najwyższy standard oferowanych usług hotelarskich. Znajdziemy coś dla siebie jeżeli chcemy odpocząć po całodziennych wędrówkach po górskich szlakach. Wieczorem będziemy mogli powspominać przygody przy drinku w barze hotelowym. W razie niepogody znajdziemy azyl w strefie SPA&wellness, zażyjemy kąpieli w basenie, zdecydujemy się na masaż, a także skorzystamy z kompleksu fitness i siłowni. Oczywiście, jeżeli pragniemy zaznać spokoju w którymś z ośrodków typu willowego, gdzie nocleg połączymy z przebywaniem w historycznej, drewnianej zabudowie z filiżanką świeżej kawy to również mamy taką możliwość. Noclegi w Czarnej Górze oferują pełną gamę możliwości. Od noclegów w wydaniu hotelowych i SPA do noclegów w klasycznym sensie. Jeżeli naszym celem jest korzystanie z uroków piękna ziemi kłodzkiej to opcja noclegu w Czarnej Górze jest idealnym rozwiązaniem.

W samym Masywie Śnieżnika i okolic Czarnej Góry znajduje się znakomicie oznaczona infrastruktura rowerowa. Znajdziemy tutaj drogi o charakterystyce singletrack, gdzie będziemy musieli zmierzyć się z wymagającymi podjazdami i agresywnymi zjazdami, downhill – w których skupimy się tylko na zjeździe w warunkach górsko-leśnych. Oczywiście, Czarna Góra to region z duża ilością okalających ją tras asfaltowych dla kolarzy szosowych. Jeżeli nie wzięliśmy na miejsce swojego roweru, nie martwcie się. Czarna Góra oferuje wypożyczalnie rowerów na miejscu.