Czy materace piankowe są zdrowe?

W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się materace piankowe. Wynika to z tego, że nowa technologia produkcji materaców jest w stanie zapewnić nam zdecydowanie lepszy komfort spania. Bez wątpienia pomoże nam to zregenerować nasze siły po ciężkim dniu. Z drugiej strony tego rodzaju produkty są bardziej wytrzymałe niż ich tradycyjny odpowiednik, czyli materac sprężynowy. Należy jednocześnie zadać sobie pytanie, czy każdy materac piankowy jest taki sam?

Materac piankowy do naszej sypialni

najlepszy materac piankowyDecydując się na wybór materaca piankowego do nasze sypialni powinniśmy wziąć po uwagę rodzaj pianki, z której jest on wykonany. Nie każda pianka, która służy do produkcji materacy ma takie same właściwości. Niektóre z nich potrafią przykładowo odprowadzać wilgoć. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wewnątrz naszego materacu nie rozwiną się żadne roztocza oraz grzyby. Zapewni nam to lepsze zdrowie, a także nie spowoduje powstania groźnych dla naszego zdrowia chorób, czy alergii. Biorąc pod uwagę to, że pianki używane do produkcji materacy są tworzywami sztucznymi konieczne jest zweryfikowanie, czy dana pianka ma właściwości antyalergiczne oraz, czy nie przyciąga kurzu. Jednocześnie powinniśmy sprawdzić, czy taki materac możemy czyścić wilgotną szmatką. Bez wątpienia będzie to duży atut takiego materaca. Zatem najlepszy materac piankowy powinien zapewnić nam nie tylko komfortowy i wygodny sen, ale także posiadać właściwości antystatyczne, a także możliwość czyszczenia go na mokro, bez konieczności oddawania go do pralni chemicznej. Zapewni nam to nie tylko lepsze samopoczucie, ale także możliwość czyszczenia go w domowych warunkach. Takie zabiegi rzecz jasna przedłużą jego żywotność. Dokonując zakupu takiego materaca w sklepie możemy skorzystać z pomocy sprzedawców i doradców klienta przy doborze materaca.Ważne jest, aby podać nasze oczekiwania względem produktu. Dzięki temu sprzedawca w bardzo łatwy sposób doradzi nam wybór odpowiedniego produktu, z którego będziemy zadowoleni.

Jednocześnie należy pamiętać o tym, że na każdy produkt przysługuje nam gwarancja. Dotyczy to także materacy. Powinniśmy upewnić się jaki okres gwarancji przewidziany jest dla naszego materaca. Dzięki temu będziemy w stanie dokonać jego wymiany, jeżeli wada produktu ujawni się w czasie objętym gwarancją. Jeżeli sytuacja z wadą produktu wystąpi w późniejszym czasie będziemy musieli niestety dokonać wymiany materacu. Spanie na materacu, który posiada nierówności skutkować może bólem pleców oraz innymi dolegliwościami.