Czy montaż folii dachowej jest trudny?

 

Dużo osób ma problem z odpowiednim odizolowaniem termicznym swojego domu. Mimo skutecznej izolacji elewacji, straty ciepła w budynku są bardzo duże. Okazuje się że problemem jest dach, przez który uciekają bardzo duże ilości ciepła, jeżeli nie zostanie on zabezpieczony membraną dachową.

Dlaczego membrana dachowa MDM jest tak ważna?

solidna folia dachowa mdmJeżeli nie zadbamy o odpowiedną izolację naszego budynku, musimy liczyć się z tym, że opłaty za ogrzewanie będą bardzo duże. Co ciekawe dotyczy to także tych osób, które zatroszczyły się o montaż skutecznej izolacji elewacji. Nie jest to jednak wystarczające, gdyż bardzo dużo ciepła ucieka także przez dach budynku, a samo pokrycie dachowe nie jest w stanie samodzielnie chronić przed stratami ciepła. Dlatego też bardzo ważne jest inwestowanie w rozwiązania takie jak solidna folia dachowa MDM. Dzięki niej będziemy  mogli poradzić sobie z kilkoma problemami, które zazwyczaj dotyczą niewłaściwie odizolowanych pokryć dachowych. Przede wszystkim, dzięki membranie MDM będzie w stanie znacznie ograniczyć straty ciepła  w danym budynku. Bardzo pozytywnie przełoży się to na kwestię związane z opłatami za ogrzewanie, gdyż tak jak wspomniano wcześniej, to przez dach ucieka najwięcej ciepła. Po drugie, takie skuteczna folia dachowa pozwoli rozwiązać bardzo częsty problem na poddasz czy strychach, czyli bardzo duży poziom wilgotności względnej. Problem ten jest tak powszechny, gdyż samo pokrycie dachowe nie przepuszcza naturalnie wilgoci, przez co skrapla się ona na spodniej warstwie dachu. Membrana dachowa MDM przepuszcza zaś wilgoć jednokierunkowo, dzięki czemu ma szanse ona przedostać się przez pokrycie dachowe i nie gromadzi w zamieszkanym poddaszu. Membrana dachowa MDM wyróżnia się także bardzo prostym montażem. Dzięki temu, jeżeli się na nią zdecydujemy, nie przedłuży to zbytnio czasu remontu dachu czy jego wymiany, a także samej budowy budynku. Cześć folii dachowych z rodzaju MDM jest także wyposażonych w specjalne paski z klejem, dzięki czemu ich montaż jest jeszcze prostszy. Membrany MDM mogą być stosowane zarówno na budynkach prywatnych, jak również i na budynkach użyteczności publicznej. Sprawdzą się montowane pod każdy typ i rodzaj dachu, niezależnie na przykład od stopnia jego nachylenia.

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na montaż membrany dachowej. Dzięki temu bowiem, budynki mogą mieć znacznie mniejsze problemy ze stratami ciepła, co bardzo pozytywnie przełoży się na kwestie związane z wysokością rachunków za ogrzewanie. Membrany mogą być montowane pod każdym rodzajem pokrycia dachowego.