Czy skuter może być trójkołowy?

 

Skutery mogą przyjmować różną formę. Przyzwyczailiśmy się, że na motorze poruszają się z ogromną prędkością zapaleni motorowerzyści. Warto jednak pamiętać, że po drogach publicznych, po uzyskaniu odpowiedniego pozwolenia, mogą poruszać się także nastolatkowie na swoich mniejszych i znacznie wolniejszych motorach. Również niepełnosprawni mogą przemierzać drogi na swoich trójkołowcach.

Różnice pomiędzy skuterami.

najlepsze skutery inwalidzkie trójkołoweWydawać by się mogło, że skuter to taki pojazd, który zostawia za sobą jeden ślad ze względu na ułożenie kół. Takie maszyny do poruszania się są dostosowane dla pełnosprawnych obywateli, którzy mogą poruszać sprawnymi kończynami, jednak, by i niepełnosprawni mogli przemierzać świat na swoich skuterach, opracowano projekt pojazdów przystosowanych dla ich wygody. Nie są to skutery rozwijające znaczne prędkości, na tyle duże, że mogliby urządzać wyścigi z innymi niepełnosprawnymi – najlepsze skutery inwalidzkie trójkołowe to przede wszystkim wygoda dla poszkodowanego przez los oraz dla osób opiekujących się nią. Wielu, którzy cierpią z powodu niesprawnych kończyn oddałoby wszystko, co ma, by ulżyć swoim opiekunom w codziennej i całodobowej opiece. Tak, jak w przypadku dzieci z niepełnosprawnością o wiele łatwiej jest pchać wózek, tak w przypadku dorosłego niekiedy trudno poradzić sobie z chorym. Przez to pojawia się smutek i żal spowodowany świadomością niepełnosprawnego o tym, że trzeba się nim zajmować. Z kolei rodzice nie mogą dać sobie rady z myślą, że nie potrafią udźwignąć ciężaru, jakie na nich spadło. Skuter inwalidzki oparty na trzech kołach to najlepsze rozwiązanie także dla osób schorowanych i starszych, którym ciężko poruszać się na co dzień. Kupują sobie go także osoby, które nie mają sił, by chodzić, bo cierpią na otyłość. Jak widać skuter inwalidzki ma szerokie zastosowanie i nie jest skierowany tylko do jednej grupy docelowej, ale dzięki najlepszych sprzętom oferowanym w Internecie można znacznie ułatwić życie rodziny z niepełnosprawnym członkiem. Do tego, jeżeli ktoś nie może sobie pozwolić na tego typu wydatek, bo przewyższa on znacznie budżet, zawsze może poszukać trójkołowca napędzanego elektrycznie wśród sprzętu używanego. Niekiedy można trafić na świetne oferty.

Stabilna konstrukcja motorów trójkołowych, oparta na trzech solidnych oponach sprawia, że poruszanie się nim nawet po grząskim terenie jest o wiele łatwiejsze od pchania zwykłego wózka. Do tego, większość modeli ma dodatkowe miejsce na kufer lub koszyk, więc można z nim śmiało iść na zakupy i nie tylko nie wymagać dodatkowej opieki, ale również pomóc w codziennych obowiązkach.