Czym jest pogotowie komputerowe?

Jeżeli mamy choćby najmniejszy problem z naszym komputerem lub innymi urządzeniami, które są podłączane do internetu, to musimy się z tym zgłosić do fachowców. Nie róbmy niczego na własną rękę, gdyż może to przynieść opłakane skutki, szczególnie w sytuacji gdy nie mamy o komputerach zbyt dużego pojęcia. Serwisowanie komputerów zostawmy ludziom kierunkowo wykształconym.

Usługi bydgoskiego pogotowia komputerowego 

pogotowie komputerowe w BydgoszczyNie każde miasto oferuje nam w kwestii serwisowania komputerów to, co mamy w Bydgoszczy. Dlaczego tak twierdzimy? Ponieważ Bydgoszcz jest jednym z niewielu polskich miast, w jakich uruchomiono tak zwane pogotowie komputerowe. Brzmi nieźle, ale w praktyce sprawdza się jeszcze lepiej. Jednak wyjaśnijmy krótko na czym polega ta usługa, kto się nią zajmuje i jaki jest jej koszt. Usługa to nic innego jak serwis komputerowy, ale mobilny. Czyli taki, którego dojazd jest już wliczony w cenę usługi. Fachowcy pracujący w takim pogotowiu dojeżdżają do klientów z Bydgoszczy, ale również do tych w obrębie całego województwa. Eliminują usterki, konfigurują sprzęt oraz instalują urządzenia. To kompleksowe usługi, które są dostępne w serwisie, jednak z tą różnicą, ze są wykonywane na miejscu. Oczywiście w niektórych przypadkach jest konieczne zabranie komputera lub innego urządzenia do warsztatu, jednak nie ma to miejsca często. Pogotowie komputerowe w Bydgoszczy jest czynne dwadzieścia cztery godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Zatem nie jest ważna pora dnia, specjaliści, jak deklarują, dojeżdżają do dwóch godzin w każde miejsce na obszarze całego miasta. Bardzo duża część zleceń pogotowia dotyczy małych usterek oraz usług konfiguracyjnych, w związku z tym nie są to drogie usługi. To najczęściej kwoty rzędu kilkudziesięciu złotych. W tego typu pogotowiach pasują doświadczeni fachowcy z bardzo dużą wiedzą, dzięki czemu są w stanie bardzo szybko ustalić przyczynę usterki i ja wyeliminować. Całkowity koszt usługi jest ustalany indywidualnie, czasem już podczas wstępnej rozmowy, szczególnie jeśli usługa dotyczy instalacji lub konfiguracji. 

Bardzo ważną kwestią jest fakt, że pogotowie komputerowe jest gotowe na każde wezwanie przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Nigdy nie przewidzimy, kiedy przydarzyć się nam może awaria lub konieczność skonfigurowania routera, po systemowej awarii. To też doskonałe rozwiązanie dla osób starszych, które korzystają z komputerów i internetów, ale nie mają o nich pojęcia od strony technicznej i naprawy są im po prostu obce.