Czym jest przepinana smycz?

Na rynku dostępne są przeróżne modele smyczy dla psów. Tak naprawdę większość z nas kupuje pierwszą lepszą i nie widzi w tym nic złego. To dlatego zanim zdecydujemy się na psa, powinniśmy nieco więcej poczytać na jego temat, a także na temat doboru smyczy. Tak naprawdę smycz powinna być wygodna nie tylko dla psa, ale również i dla nas.

Rodzaje smyczy i ich zalety

smycze przepinaneJeśli planujemy adopcję lub zakup swojego pierwszego psa powinniśmy najpierw zapoznać się z tym, czego konkretna rasa potrzebuje. Tak naprawdę wybór smyczy powinien być uzależniony od charakteru oraz masy psa. Najprostsze smycze mogą być dobre do nauki chodzenia na smyczy dla małych szczeniaczków. Jeśli mamy już psa i podczas spacerów zwiedza on wszystkie możliwe zakamarki, to najlepszą opcją będą smycze przepinane. Zaletą tych smyczy jest z pewnością możliwość regulacji odległości między psem a właścicielem. Dzięki czemu w prosty sposób możemy przywołać do porządku naszego psa i sprawić, żeby był nieco bardziej posłuszny i szedł przy naszej nodze. Smycz przepinana to również świetny pomysł w momencie, gdy nasz pies ma naprawdę duże rozmiary. W takim wypadku zwykła smycz wysuwana może nie wystarczyć, a nasz pupil może ją po prostu zerwać. Dobrej smyczy przepinanej tak naprawdę nie kupimy za kilkanaście złotych. Tak naprawdę kilkadziesiąt złotych to minimalna kwota od której kupimy smycz przepinaną wystarczającej jakości. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić smycz za pośrednictwem internetu. Wybierając tę opcję mamy dostęp do naprawdę szerokiej oferty modeli. Dzięki temu wybierzemy model, który naprawdę wpadł nam w oko. Poza tym kupując w ten sposób możemy liczyć na atrakcyjne rabaty, dzięki którym sporo zaoszczędzimy. Dobrym pomysłem będzie dokonanie zakupu w hurtowni, dzięki czemu zapłacimy jeszcze mniej i będziemy mieć możliwość dokupienia także innych rzeczy. Jeśli jednak wahamy się i nie do końca wiemy, czy smycz przepinana będzie odpowiednią opcją, to zawsze możemy udać się do sklepu zoologicznego i zapytać o to obsługę, która z całą pewnością nam podpowie.

Smycz przepinana to dobry pomysł dla psich urwisów, którzy podczas spacerów penetrują wszystkie możliwe zakamarki, a wobec tego szybki spacer nie jest możliwy. Dzięki smyczy przepinanej w szybki sposób zmniejszymy lub zwiększymy dystans między nami, a naszym psem, dzięki czemu w pewien sposób przywołamy go do porządku. Pies trzymany na krótkiej smyczy nie będzie miał okazji penetrowania kątów i skupi się jedynie na spacerze, a nie na zapachach.