Czym jest sufit napinany?

Wiele osób mieszkających w starszych budynkach narzeka na zbyt wysokie sufity, które sprawiają, że mieszkanie trudno jest ogrzać. Dlatego tak popularne jest obniżanie ich. Stosuje się w tym celu kilka technik, z których najpopularniejsza to nadal sufit podwieszany. Jednak coraz częściej spotkać można także sufity napinane. Wykonywane są one przez specjalistyczne firmy, ich montaż jest bardzo szybki i przebiega bez generowania śmieci i nieporządku. Charakteryzują się one także specyficzną estetyką, która podnosi walory dekoracyjne pomieszczenia. Ich cena jest wyższa niż tradycyjnych sufitów podwieszanych, jednak trwałość oraz ich wygląd są zdecydowanie bardziej atrakcyjne dla potencjalnych klientów.

Koszty i montaż sufitu napinanego

sufit napinany ile kosztujeSufity napinane są bardzo popularne wśród osób ceniących sobie nowoczesne i trwałe rozwiązania. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zazwyczaj wykorzystywane są tradycyjne podwieszenia. Sufit napinany ile kosztuje, zależy przede wszystkim od użytych materiałów, a także powierzchni, którą ma osiągnąć. Wyróżnia się foliowe pokrycia o różnej grubości i kolorze czy wzorze. Najtańsze są pokrycia jednokolorowe, w barwach neutralnych takich jak biel, szarość i beże. Najdroższe są natomiast folie z indywidualnym nadrukiem wykorzystujące wiele kolorów. Również powierzchnia tworzywa ma wpływ na cenę, wyróżniane są bowiem matowe oraz błyszczące o strukturze nieprzezroczystej lub transparentnej. Powierzchnia wpływa natomiast na ogólny koszt ze względu na ilość wykorzystanych materiałów podczas montażu. Ten odbywa się bardzo szybko dzięki ogólnej zasadzie konstrukcyjnej sufitów napinanych. Polega ona na wcześniejszym zamontowaniu specjalnej stalowej konstrukcji, na której umieszczona jest następnie folia dopasowana dzięki użyciu wysokiej temperatury. Koszt montażu przez specjalistyczną firmę jest wyższy niż samodzielny, jednak dużo dokładniejszy i objęty gwarancją. Samego sufitu nie da się wykonać też samodzielnie ze względu na materiały. Zazwyczaj ich producenci oferują także usługi instalacji takich konstrukcji.

Cena sufitów napinanych zależy w głównej mierze od dwóch czynników. Pierwszym z nich są użyte materiały, drugim natomiast powierzchnia konstrukcji. Podczas wyboru projektu wziąć pod uwagę należy to, że jednokolorowe folie są o wiele tańsze niż te wykorzystujące nasycone barwy lub indywidualne projekty klienta. Również transparentność folii ma wpływ na ostateczny koszt sufitu. Włączyć do niego też należy cennik firmy zajmujące się montażem, gdyż ten samodzielnie wykonany może być nieestetyczny i wadliwy.