Damskie rowery trekkingowe

Wiosna już w pełni i warto wybrać się na przejażdżkę rowerową pośród zielonych łąk i kwitnących krzewów. Wielu miłośników jazdy na rowerze wyczekiwało tego okresu już od bardzo dawna. Wprawdzie okres kwietniowy to przeplatanie się na zmianę pogody zimowej i wiosennej, ale z reguły już od godzin południowych można cieszyć się dobrą pogodą do jazdy na rowerze. Większość rowerzystów to mężczyźni, ale kobiety nie stanowią w tym zespole jakiejś dużej mniejszości.

Rowery trekkingowe Romet Gazela 3

trekkingowy romet gazela 3Kobiety ze względu na inną budowę mają rowery dostosowane do siebie. Chodzi głównie o kształt i wyprofilowanie elementu ramy, a zwłaszcza środkowej belki. Jest ona umieszczona niżej niż w rowerach męskich. Nie oznacza to jednak, że taki rower ma jakieś gorsze właściwości, nic z tych rzeczy. Jest on tak samo funkcjonalny jak męski odpowiednik. Specjalnie dla pań można spotkać na rynku modele, które mają maksymalizować komfort poruszania się tym środkiem. Do codziennej jazdy w różnym terenie najlepiej nadają się rowery trekkingowe łączące dobre właściwości jezdne z komfortowym wyposażeniem. Przykładem takiego roweru jest produkowany w Polsce trekkingowy Romet Gazela 3, który można nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie. Jest to typowy rower do jazdy mieszanej, który może służyć zarówno do plenerowych wycieczek jak i jazdy po mieście. Duże 28 calowe koła zapewniają odpowiednie parametry jezdne, a opony jednej z najlepszych marek oponiarskich na świecie zapewniają długotrwałą ich wytrzymałość. Rower występuje w dwóch wariantach kolorystycznych, białym i czarnym. Na dwadzieścia cztery biegi i amortyzacje na przednim widelcu. Dzięki amortyzatorom nawet na nierównym terenie nie odczujemy zbytnio nierówności ponieważ cały ciężar przejmie na siebie amortyzator. To bardzo usprawnia poruszanie się, zwłaszcza po leśnych i gruntowych ścieżkach. Gazela jest wyposażona w bagażnik, z seryjnym mocowaniem ładunku za pomocą elastycznych linek, dzięki czemu możemy przewozić go bez obaw, że zsunie się nam z bagażnika.

Poza wymienionymi elementami rower ma także oświetlenie przednie i tylne, aby można było podróżować w niekomfortowych warunkach pogodowych. Na standardowym wyposażeniu jak to bywa w przypadku tego typu rowerów mamy także błotniki chroniące rowerzystę przed ochlapaniem w kiepską pogodę i przy mokrej nawierzchni. Jest też podpórka, dzięki której możemy pozostawić rower w dowolnym miejscu bez obaw o jego uszkodzenie na skutek przewrócenia się, gdy zamiast podpórki opieramy go w jakiś inny sposób.