Decydujemy się na szybkie przyciemnianie szyb

Przez długi czas przyciemnianie szyb w samochodach było kojarzone z małomiasteczkowym tuningiem, który nie zawsze był udany. Z czasem jednak coraz większa liczba właścicieli samochodów osobowych zaczęła doceniać praktyczne aspekty związane z takim rozwiązaniem. Z tego powodu warto dokładnie zastanowić się, czy i dla nas przyciemnione szyby nie okazałyby się dobrym wyborem oraz w jakich przypadkach konieczne może być skorzystanie przyciemniania. Czy rzeczywiście folie do przyciemniania szyb są dobrym wyborem?

Sposoby szybkiego przyciemniania szyb w samochodach

szybkie przyciemnianie szyb w gliwicachOd pewnego czasu większa część wytwarzanych samochodów jest wyposażona na etapie produkcji w przyciemniane szyby. Ma to zwiększyć komfort codziennego użytkowania, jak również ograniczyć nagrzewanie się wnętrza samochodu. W sposób seryjny szyby przyciemniane metodą piecową, która gwarantuje trwałość oraz skuteczność ochrony. Niestety w większości przypadków stopień przyciemnienia jest niewielki i jednocześnie wiąże się to z dopłatami. Z tego powodu wielu właścicieli samochodów decyduje się na taką usługę we własnym zakresie. Jeśli interesuje nas szybkie przyciemnianie szyb w gliwicach znajdziemy takie oferty. Przyciemnianie szyb metodą piecową będzie wydatkiem na poziomie od półtora do dwóch tysięcy złotych. znacznie tańszym rozwiązaniem jest bezinwazyjne oklejanie szyb folią. W zależności od zastosowanego rodzaju folii ceny będą oscylowały na poziomie kilkuset złotych, przy czym niższa cena będzie przekładała się na znacznie niższą jakość użytej folii. Kiepskiej jakości folia, po dłuższym czasie ekspozycji na promienie słoneczne może wyblaknąć, dodatkowo bardzo ważna jest staranność montażu. Oklejanie ma również wiele innych zalet. Dobra jakościowo folia będzie chroniła pasażerów przed działaniem szkodliwego promieniowania UV. Dodatkowo utrudni kradzież rzeczy pozostawianych we wnętrzach pojazdów, a także wyposażenia samochodu. Podczas próby wybicia szyby, folia nie pozwala bowiem rozbić szyby na drobne kawałki i tym samym dostać się złodziejom do środka.

Wybierając odpowiednią folię do przyciemniania szyb, należy pamiętać o kluczowym parametrze, jakim jest poziom przepuszczalności światła. Wyrażany jest on w procentach, przy czym w przypadku szyb bocznych przednich wymagana jest przepisami prawa przepuszczalność na poziomie 70%. W innym wypadku w razie rutynowej kontroli drogowej policjant ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny do czasu usunięcia niezgodnego z przepisami przyciemnienia. Dlatego warto zlecić przyciemnianie profesjonalnej firmie z tego zakresu.