Dokładność badań USG

U moich pacjentów często zdarzają się problemy z narządami przewodu pokarmowego, takimi jak przełyk, żołądek, jelito cienkie (dwunastnica, jelito czcze, jelito kręte) oraz jelito grube (kątnica, okrężnica, odbytnica). Bardzo często jednak procesy chorobowe zaczynają obejmować wątrobę lub nerki. choroby tych narządów mogą się objawiać bólem, ale nie musi on występować. Najgroźniejsze jest działanie wewnętrzne tych chorób. Ważne jest robienie badań USG w ramach profilaktyki.

Duże zapotrzebowanie na badania USG

dokładne badania usg w BydgoszczyChoroby dotykające wątroby u moich pacjentów to przede wszystkim marskość wątroby, ale także wirusowe zapalenia wątroby (typy: A, B i C). Wszystkie te choroby są groźne dla zdrowia, a nawet dla życia człowieka. Wątroba jest zbudowana z hepatocytów, czyli komórek wątroby. W przypadku zaistnienia procesu chorobowego, hepatocyty ulegają zniekształceniom, a czasem nawet destrukcji. Wówczas czynność wątroby jest silnie zaburzona. Nie produkuje ona heparyny, która zapobiega agregacji płytek krwi (a w konsekwencji powstawaniu zakrzepów), a także nie produkuje żółci, która jest bardzo ważna w procesie metabolizowania tłuszczów. Choroby nerek są różne, najczęstszymi są: kamica nerkowa, objawiająca się złogami wapnia w moczowodach; niewydolność nerek, kiedy nerki nie pracują tak wydajnie jak powinny. Obie te choroby nerek działają podobnie, ponieważ uniemożliwiają wydalanie odpowiedniej ilości płynów, przez co gospodarka wodno-elektrolitowa w organizmie jest zaburzona. W diagnozowaniu chorób wątroby lub nerek najczęściej wykorzystuję diagnostykę obrazową, szczególnie badania USG, które pozwalają na skuteczne i bezpieczne zbadanie jamy brzusznej. Istotne jest, aby badania te były dokładne, ponieważ nawet najmniejsze zmiany mogą wywołać nieprzyjemne skutki. Dokładne badania USG w Bydgoszczy pozwalają na znalezienie przyczyn chorób np. wątroby lub nerek. Odpowiednia diagnoza pozwala mi na skorzystanie z odpowiedniego sposobu leczenia pacjentów, ponieważ wiem, że najistotniejsze jest leczenie przyczyny, a nie tylko objawów. Badanie USG stosuję więc jako nieodłączny element diagnostyki chorób wewnętrznych.

Choroby wątroby oraz nerek to tylko niektóre z groźnych chorób wewnętrznych. Ich wykrycie w porę wielokrotnie zwiększa szanse na całkowite wyleczenie. W diagnozowaniu obrazowym stosuję najczęściej USG, które jest nieszkodliwe, a jednocześnie bardzo szybkie. Mimo szybkości działania, badanie to nie traci na swojej dokładności, która jest priorytetem, ponieważ dzięki dokładności można znaleźć nawet najmniejsze niepokojące zmiany, a to pozwala mi na zastosowanie specjalistycznego leczenia.