Doskonałe lustro łazienkowe

Lustro łazienkowe to kluczowy element każdej łazienki, ponieważ bez niego trudno wyobrazić sobie poranna toaletę czy robienie makijażu. Dobrze dopasowane lustro to nie tylko przedmiot użytkowy, ale również piękna ozdoba łazienki. Warto więc podejść poważnie do tego wyboru i zakupić doskonały produkt. 

Jakie lustro do łazienki?

wiszące lustro na paskuNajważniejszą kwestią jest dobranie idealnego kształtu. Dużą popularnością cieszą się lustra prostokątne, chociaż w ostatnim czasie coraz modniejsze stają się zwierciadła okrągłe oraz owalne. Genialnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach oraz tych eleganckich. Bardzo modne są również lustra w kształcie wydłużonego owalu, czyli połączenie lustra prostokątnego z okrągłym. Kolejnym ważnym pytaniem jest – jakiej wielkości powinno być lustro łazienkowe? Otóż, najpopularniejszym z wymiarów jest 60×80 cm. Nie jest to duże lustro, ale wystarczająco wygodne, dzięki czemu można się w nim swobodnie przeglądać. Taki wymiar lustra jest odpowiedni do zawieszenia nad pojedynczą umywalką. Z kolej nad podwójną dobrym wyborem będzie lustro prostokątne o wymiarach 120×80 cm, co będzie genialnie się prezentować i każdy użytkownik swobodnie będzie mógł korzystać zarówno ze swojej umywalki, jak i ze swojego lustra, co znacznie ułatwi codzienne poranki chociażby małżeństwa. W tym przypadku doskonale sprawdzi się również wiszące lustro na pasku. Jednakże warto wiedzieć, że najlepiej połączyć konkretny styl z lustrem, aby całe pomieszczenie pięknie ze sobą współgrało. Kolorystyka również nie powinna odbiegać od całego łazienkowego wystroju. W stylu klasycznym oraz glamour idealnie wyglądają bardzo dekoracyjne modele, np. lustra zdobione połyskującymi mozaikami. Takie bogato zdobione lustro może być kluczowym elementem aranżacji i nada niesamowity charakter całemu wnętrzu. Do łazienek urządzonych w stylu skandynawskim, świetnym wyborem okaże się lustro w cienkiej czarnej lub białej ramce. Zauważalnym trendem jest również używanie luster kolorowych, gdzie klasyczne srebro zestawione jest chociażby ze złotem, kolorem niebieskim, zielonym, itp. Takie lustra doskonale pasują nie tylko do modnych, elektrycznych aranżacji, ale również do wielu innych. 

Wybranie idealnego lustra do swojej łazienki nie jest aż tak prostym zadaniem jak mogłoby się wydawać. Warto więc skrupulatnie podejść do wyboru, co spowoduje kupno niesamowitego przedmiotu, który genialnie będzie współgrał się z całą stylistyką wnętrza. Lustro jest ważnym elementem łazienki, dlatego powinno się pięknie prezentować.