Drewniana klatka dla psa

Czasem zwierzęta pozostawiane same w domu potrafią nam nieźle dopiec. Nie wiadomo dokładnie dlaczego niektóre psy nie potrafią w domu zostawać same. Być może to strach, tęsknota, poczucie zagrożenia. Niezależnie od powodu, niszczenia dokonywane przez czworonoga to nie tylko straty materialne lub też emocjonalne (zwłaszcza jeśli zniszczeniu uległy drogie nam pamiątki), lecz także zagrożenie dla psa. Dlatego bezpieczniejszym wyjściem klatka dla psa, do której wchodzi pies, gdy właścicieli nie ma w domu.

Więcej o drewnianej klatce dla psa

klatka dla psa z drewnaJak już wspomniano, niektóre psy potrafią narobić wiele szkód w trakcie nieobecności ich właścicieli w domu. Najgorsze jest to, że oduczenie psa takich zachowań w sposób dla niego łagodny i niepowodujący u niego dodatkowych objawów stresu. Wielu właścicieli wstrzymuje się przed kupieniem schronienia dla psa, jakim jest klatka dla psa, gdyż kojarzy im się to z uwięzieniem ze smutkiem panującym w schronisku i nie chcą narażać swojego psa na taki ból i smutek. Na szczęście świadomość na temat domowych klatek dla psów rośnie. W przypadku niektórych osobników nie jest ona potrzebna, jednak czasami nie ma innego wyjścia, zwłaszcza że klatka dla psa z drewna wcale nie musi być szokiem i traumą. Należy tylko dobrze przeprowadzić z psem proces oswajania zwierzęcia ze swoją klatką. Po pierwsze, zanim zostawimy psa zamkniętego w klatce, powinna ona przed dwa, trzy dni postać w domu. Wsadźmy do niej miękki kocyk, zabawkę i ulubione smakołyki naszego psa. Prawdopodobnie od razu uzna on klatkę za swoje schronienie, swoją norkę, w której może odpocząć. Następnie przed wyjściem zaprowadźmy psa do jego klatki i wyjdźmy z domu. Prawdopodobnie przyzwyczajony już do niej pies nie będzie wcale protestować. Posiadacze czworonogów, którzy zdecydowali się na zakup takiej klatki potwierdzają, że po jakimś czasie psy, widząc że właściciel zbiera się do wyjścia, sami wchodzą do klatki. Niekiedy nie trzeba nawet już ich zamykać, i tak będą grzecznie siedzieć i czekać.

Niestety gryzienie i jedzenie rzeczy, których pies jeść nie powinien to potencjalne zagrożenie dla niego i strata materialna dla nas samych. Klatka dla psa z drewna czy metalu, którą zakupimy w sklepie zoologicznym, może uchronić nas przed tymi zagrożeniami. Pies zwykle nie postrzega jej jako więzienia, lecz jako swoje schronienie, miejsce gdzie może odpocząć. Właściciele często podkreślają, że pies korzysta z niej znacznie częściej, niż musi, na przykład, gdy jest zmęczony długotrwałą wizytą głośnych gości.