Flagi na specjalne zamówienie

 

Koncerty w trakcie rejsu nie były aż taką nowością, jak wydawało się większości niezaznajomionych z tematem osób. Bardzo często, duże imprezy muzyczne były organizowane właśnie na statkach oceanicznych, i trwały od wypłynięcia z portu, do zawinięcia do miejsca docelowego. Impreza w której przyszło nam uczestniczyć gromadziła fanów ciężkiej muzyki z całego świata, i trwała przeszło tydzień od momentu wypłynięcia w morze. Była to największa dotychczas impreza, jaką pomagaliśmy organizować, głównie dzięki wsparciu fanów z kilkudziesięciu krajów.

Flaga państwowa do statku dalekomorskiego

flagi państwoweTo właśnie tych fanów postanowiliśmy uhonorować, wywieszając flagi wszystkich państw, z których pochodzili goście eventu i zespoły w nim uczestniczące. Okazało się to zadaniem dość wymagającym, bo na liście gości znajdowały się osoby z państw tak niewielkich, iż wielu z nas nigdy nie słyszało o ich istnieniu, a tym bardziej nie miało pojęcia jak wyglądają flagi owych nacji. Z tego powodu, zaopatrzenie się w takowe flagi było dość trudne, bo podczas gdy bardziej znane i częściej widywane flagi były dostępne w wielu sklepach, to wszystkie inne musieliśmy zamówić lub zlecić ich wykonanie. Niektóre flagi państwowe miały bardzo misterne wykonanie, zawierające w sobie ogromne ilości szczegółów, których nie chcieliśmy pominąć z szacunku do gości, dlatego wykonanie owych flag zleciliśmy jednemu z zakładów, zajmujących się wykonywaniem odzieży i flag na zamówienie. W dużej części, owy zakład zajmował się właśnie odzieżą na zamówienie, czasem również podejmując się wykonania flag z wzorem wybranym przez klienta. Flagi te musiały być wytrzymałe i mocne, by znieść nierzadko trudne warunki na morzu bez szwanku, i w dalszym ciągu prezentować się okazale. Wymiary każdej flagi miały być identyczne z banderami okrętowymi tak, by flagi te nie odróżniały się od nich za bardzo, choć jednocześnie musiały mieć standardowy kształt, by z owymi banderami ich nie pomylono podczas rejsu.

Wykonanie takich flag zajęło przeszło trzy tygodnie, choć efekt końcowy był tak dobry, jak przy każdym złożonym przez nas zamówieniu. Co więcej, owe flagi miały być przez nas używane także podczas eventów na lądzie, zarówno większych czy mniejszych, więc ich wytrzymałość i odporność na uszkodzenia również była odpowiednio wyższa. Po zamocowaniu owych flag na olinowaniu statku, całość prezentowała się okazale, a wygląd został bardzo mile przyjęty przez uczestników imprezy, którzy byli bardzo zadowoleni widząc flagi swojego kraju.