Gdzie można kupić najlepszy hummus?

Kuchnia wegańska i wegetariańska staje się na całym świecie coraz popularniejsza. W naszym kraju także powstaje coraz więcej punktów gastronomicznych oferujących dania pozbawione produktów zwierzęcych. Sama dopiero od roku zmieniłam mój styl życia i staram się podążać drogą weganizmu i choć przysparza mi to sporo kłopotów, daje także bardzo dużą satysfakcję. Z dnia na dzień czuję się lepiej, jednak żałuję, że wciąż w moim województwie nie ma więcej lokali proponujących swoim klientom wyłącznie wegańskie przysmaki. 

Hummus moich marzeń

najlepszy hummus gdzie kupićKiedy zaczęłam swoją przygodę z weganizmem, postanowiłam także podszkolić swoje zdolności kulinarne. Sama zaczęła przygotowywać wiele prostych dań, które są pozbawione produktów zwierzęcych. Niestety, jak się szybko okazało, nie wszystkie potrawy wychodzą mi znakomicie. Największy problem miałam i nadal mam z przyrządzeniem hummusu, choć moi znajomi nieustannie się z tego śmieją. Rzeczywiście jest to nieco dziwne, ponieważ ta pasta jest uznawana za wyjątkowo proste danie, które wykonuje się zazwyczaj jedynie z czterech produktów: ciecierzycy, sezamu, cytryny i oliwy. Cóż, jednak nie każdemu wychodzą nawet banalne rzeczy. Od lat chciałam zjeść najlepszy hummus Gdzie kupić taki produkt? Długo się nad tym zastanawiałam, ale nie umiałam znaleźć odpowiedzi. Dopiero moja dawna znajoma, która przyjechała do mnie z Poznania, poinformowała mnie, że w Katowicach otworzono właśnie nową wegańską knajpkę. Postanowiłyśmy wspólnie zapoznać się z menu tego lokalu. Oczywiście w ofercie był hummus, jednak nawet w moich najskrytszym marzeniach nie wyobrażałam sobie, że ten sos może być tak wyjątkowy. Został nam podany wraz z chlebem pita i wprost rozpływał się w ustach, pozostawiając w nich niesamowity smak sezamu. Okazało się, że nowy lokal jest prowadzony przez Bejrutczyka, a jak powszechnie wiadomo, mieszkańcy Libanu słyną z przygotowywania najznakomitszego hummusu. Niedawna słyszałam, że pobili nawet rekord Guinnessa, wykonując to danie z ponad 8 ton ciecierzycy. Do tego zadania wyznaczono ponad 300 kucharzy, którzy misternie pracowali nad całością kompozycji. Ciekawe, czy przygotowany przez nich hummus był równie dobry, jak ten, który miałam okazję zjeść w Katowicach.

Jak się okazuje, nie tylko w Libanie lub Izraelu możemy zjeść bardzo smaczny hummus przygotowany ze świeżych i wysokiej jakości składników. Także stolica województwa śląskiego posiada wegański lokal, w którym podaje się ten znamienity specjał. Sama miałam okazję przekonać się, że tamtejszy hummus jest wyborny. Dziś za każdym razem, gdy odwiedzam Katowice, wybieram się do wegańskiej restauracji właśnie po to, aby zjeść hummus z chlebem pita.