Gongi i misy ciekawym elementem wystroju

Czy lubicie podróże? Któż z nas nie chciałby od czasu do czasu zwiedzić innego kraju, pozachwycać się pięknymi zabytkami, zrobić pamiątkowe zdjęcia, spróbować lokalnego jedzenia i zgłębić nieznaną kulturę. Wielu z nas marzy o dalekich podróżach do egzotycznych krajów, a na co dzień otacza się przedmiotami i pamiątkami mającymi przywoływać wspomnienia z odbytych już wycieczek.

Wyjątkowe właściwości gongów i mis tybetańskich

gongi i misy tybetańskieKultura azjatycka, pomimo szybko postępującej globalizacji i rozwoju internetu wciąż wydaje się nam być odległa, tajemnicza i egzotyczna. Kraje Azji różnią się pod wieloma względami od tych europejskich, a mieszkańcy Starego Kontynentu chętnie wyjeżdżają na Daleki Wschód, by lepiej je poznać i nauczyć się czegoś nowego. Z podróży takich możemy przywieźć nowe doświadczenia, wiedzę oraz ciekawe pamiątki. Przykładowo, gongi i misy tybetańskie to element buddyjskiej kultury, coraz chętniej przyjmowany w Europie. Są to instrumenty muzyczne, w zamierzchłych czasach służące do celów rytualnych. Obecnie wielu sądzi, że muzyka wykonywana na tych instrumentach ma działanie terapeutyczne, kojące umysł, zdolne uśmierzyć ból i przywrócić organizmowi równowagę. Stąd też coraz popularniejsze u nas w Polsce stają się specjalne sesje terapeutyczne. Ich uczestnicy mają za zadanie wsłuchać się w muzykę graną na specjalnych gongach i misach, by odnaleźć swoje słabsze punkty, bolączki, schorzenia, a następnie uleczyć je za pomocą dźwięków. Takie sesje możemy znaleźć w wielu większych i mniejszych miastach, są one również przeprowadzane na spotkaniach miłośników kultury azjatyckiej. Niezależnie od tego, czy wyczujemy lecznicze działanie niezwykłej muzyki, czy też nie, warto wybrać się na taką sesję, by poznać kawałek innej kultury. Misy i gongi mogą mieć również inne zastosowania. Przykładowo, jeśli lubimy otaczać się niecodziennymi i egzotycznymi przedmiotami, możemy wykorzystać je do wystroju naszego wnętrza. Salon w stylu azjatyckim z pewnością zachwyci wszystkich odwiedzających nas gości oraz współlokatorów, a nam pozwoli cieszyć się powiewem egzotyki na co dzień.

Wyjątkowe instrumenty muzyczne, jakimi są gongi i misy tybetańskie, możemy spotkać w wielu sytuacjach, jako element wystroju lub narzędzie lecznicze. Jeśli lubimy kulturę Azji i Dalekiego Wschodu, marzymy o podróży lub już byliśmy w którymś z krajów tamtego rejonu, warto zakupić takie misy lub gongi, by przypominały nam one o miłych chwilach spędzonych w drodze i niezwykłych przygodach, jakie przeżyliśmy.