Gotowe hale dla koni

Jazda konna to piękny sport, zdobywający coraz większe grono zwolenników. W różnych miastach Polski odbywają się liczne konkursy i rekreacyjne eventy z udziałem koni. Nie we wszystkich miejscach znajdują się odpowiednio do tego przeznaczone obiekty. Idealnym rozwiązaniem jest wówczas wynajęcie lub zakup hali dla koni.

Dostępne obiekty dla koni

hale dla koniW Polsce istnieje kilka firm szeroko specjalizujących się w udostępnianiu różnego typu obiektów, przeznaczonych do wszelkiego rodzaju wydarzeń, treningów czy lekcji z udziałem koni. Zakupić lub wynająć można różne konstrukcje, zarówno metalowe stajnie, kryte ujeżdżalnie czy hale namiotowe. Niezależnie od przeznaczenia, dany obiekt musi być przede dostosowany do potrzeb jeźdźców i zwierząt. Wiadomo, że konie są zwierzętami bardzo wrażliwymi, by dać mu poczucie komfortu należy przede wszystkim zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa. Z tego powodu na projekt obiektu przygotowywany przez specjalizującą się w tej branży firmę składa się wiele czynników. Pierwszym kryterium będą rozmiary hali. Stajnie muszą być dostosowane do ilości zamieszkujących ją koni. Przyjmuje się, że kubatura boksu jednego osobnika powinna wynosić 40 metrów sześciennych. Do tego doliczyć trzeba miejsca gospodarcze, magazyny pasz i sprzętu do opieki nad zwierzętami. Ważnym elementem stajni jest oświetlenie, a także rozmieszczenie okien tak, aby zapewnić zwierzętom odpowiednią ilość naturalnego światła. Istotne jest także umiejscowienie bram, tak aby zapewnić osobom korzystającym z budynku oraz pracownikom możliwość swobodnego przemieszczania się po nim, jak i przechodzenia do innych sąsiadujących budynków. Firmy gwarantują także dbałość o względy estetyczne oraz realizują indywidualne wizje inwestorów, a także oferują dobór budynku do często zagospodarowanego już otoczenia. W przypadku hal jeździeckich wybór jest równie szeroki. Uniwersalne rozmiary hal przeznaczonych do konkurów wynoszą 22 x 60 metrów. Hale dla koni do treningów mogą być nieco mniejsze. W ich przypadku najlepiej sprawdzają się wymiary 22 x 42 metry. Wymiary klient może wybrać sobie również sam. Forma takiej hali może być prosta lub okrągła, tzw. roundhala. W razie potrzeby wyprodukowana może zostać hala mobilna. Jest to specjalny projekt, umożliwiający łatwy montaż i demontaż obiektu, a także pozwalający na jego przetransportowywanie.

Wedle potrzeb nawet najbardziej wymagającego konesera koni wyprodukowany może zostać dziś każdego rodzaju obiekt. Zarówno osoby chcące posiadać na swojej posiadłości stajnie dla swoich koni, jak i osoby zajmujące się organizacją konkursów jeździeckich znajdą rozwiązania dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb.