Henna – sposób na piękne włosy

Nie od dziś wiadomo, że koloryzacje włosów mogą nadmiernie obciążać nasze pasma. Wiele osób wybiera pierwsze lepsze farby, nie patrząc nawet na ich skład. A efekty tak naprawdę mogą być dla nas opłakane. Za jakiś czas może okazać się, że nasze włosy potrzebują już nawet nie regeneracji, ale skrócenia, ponieważ są aż tak mocno zniszczone, że kosmetyki tutaj nie pomogą. Jeśli chcemy zmienić swój kolor włosów lub wzmocnić naturalny, to zawsze możemy skorzystać z henny.

Koloryzacja włosów henną

henna khadiJeśli nasze włosy są za bardzo zniszczone częstą koloryzacją i codziennymi rytuałami warto będzie zdecydować się nieco zmienić swoje przyzwyczajenia. Zamiast sięgać regularnie po farbę do włosów dobrym rozwiązaniem może okazać się henna Khadi, która naprawdę może dać nam ciekawy efekt. Zalet henny jest naprawdę sporo. Przede wszystkim barwnik ten nie wnika we wnętrze włosa, a tylko delikatnie go otula. W związku z tym nie ma mowy o żadnych zniszczeniach spowodowanych koloryzacją. Wiele osób mówi, że po koloryzacji henną Khadi ich włosy są odżywione i błyszczące, a w dotyku czuć, że również nieco grubsze. Warto zastanowić się, czy nie ma sensu, aby przerzucić się na nieco inną koloryzację. Hennę możemy kupić w wielu miejscach i z reguły jest ona bardzo tania. W związku z tym, że to produkt naturalny, to z pewnością nie zniszczymy nim włosów, a sprawimy, że będą one niesamowicie silne. Henna wypłukuje się z włosa i musimy mieć tego świadomość, że raz nadany kolor z pewnością nie zostanie z nami do końca życia. Warto co jakiś czas samodzielnie odświeżać kolor, a nie liczyć na zupełne wypłukiwanie. Wypłukiwanie zazwyczaj jest stopniowe i z pewnością zauważymy, że nasze włosy są coraz bardziej blade i tracą piękny kolor. Wtedy będzie najwyższy czas, aby znowu zdecydować się na koloryzację. Jeśli do tej pory korzystałyśmy głównie z farb, to z całą pewnością zastosowanie henny będzie dla naszych włosów dużą odmianą. Na pewno warto się na nią skusić, ponieważ jest w pełni naturalna i nam nie zaszkodzi. Poza tym kosztuje niewiele, a jej dostępność jest ogromna.

Koloryzacja włosów henną jest świetną metodą dla osób, które mają słabe włosy i martwią się jak zniosą one standardową koloryzację farbą. Okazuje się, że efekt po hennie może być naprawdę ciekawy. Być może nawet lepszy niż po drogich farbach. Poza tym henna kosztuje znacznie mniej i jest naturalnym produktem. Dodatkową zaletą jest fakt, że nie wnika ona we włókna włosa, tylko delikatnie je otula. Z pewnością warto wybrać tę opcję.