Hokery przy kuchennej wyspie?

Jestem fanką programów poruszających tematykę wystroju wnętrz. Bez opamiętania mogłabym oglądać całą ramówkę. Inspirujące rozwiązania, ciekawe spojrzenia, zmiana rzeczy oczywistych w niebanalne – tego szukam w każdym z nich. Podczas oglądania któregoś z nich, zwróciłam uwagę na element, niby prosty, niby spotykany, a który mnie urzekł od pierwszego wejrzenia.

Wysokie krzesła przy barze śniadaniowym

krzesła hokeryElementem, który mnie zachwycił i rozbudził moje marzenia, był tak zwany barek śniadaniowy i wysokie krzesła. To coś jakby mała jadalnia wewnątrz kuchni. Wysoki blat stanowiący część wyspy kuchennej lub podwyższone przedłużenie ciągu blatów — na pierwszy rzut oka, niby nie jest to rozwiązanie szczególnie nowatorskie, ale posiada w sobie jakieś fascynujące mnie cechy. Może dlatego, że w naszym kraju nie jest to szczególnie popularna aranżacja. Od tej pory zaczęłam marzyć i układać w głowie plan mojego wymarzonego domu. Elementami, które na pewno się w nim znajdą są krzesła hokery. Łączą one w sobie nowoczesny design i klasyczną elegancję. Są to siedzenia najczęściej kojarzone z barami i restauracjami (szczególnie amerykańskimi), a które coraz częściej wykorzystywane są jako elementy nowoczesnych domowych wnętrz. Istnieje tak wiele kształtów, linii, że nie wiem, na jakie mam się zdecydować. Są takie na jednej nodze, inne opierają się na czterech. Pojedyncza masywna noga najczęściej umożliwia obracanie się krzesła. Są hokery drewniane i metalowe, a nawet plastikowe. Niektóre posiadają oparcia, inne – nie. Mają różne kształty siedzisk: okrągłe, kwadratowe oraz prostokątne. Są też krzesła tapicerowane oraz twarde. Ilość materiałów, obić, kolorów jest tak duża, że wręcz nie do opisania. Jak tu się zdecydować, kiedy jedne są piękniejsze od drugich? Wszystkie są efektowne, stylowe i modne, dlatego same w sobie będą stanowić dekorację pomieszczenia. Kolejną niewątpliwą zaletą jest fakt, że hokery zajmują dość mało miejsca, a stwarzają możliwość dodatkowych miejsc siedzących. Jest to również genialne rozwiązanie do małych kuchni.

Dzięki wykorzystaniu w swojej kuchni barku śniadaniowego zyskujemy dodatkowe miejsca siedzące, które zajmują stosunkowo mało miejsca. Funkcjonalność tego rozwiązania pozwala również, na przykład: na szybsze serwowanie posiłków. Wszystko to dzięki stylowym i nowoczesnym krzesłom typu hoker. Wysokie krzesła są niesamowicie stylowe i eleganckie, a dzięki ogromnej ilości możliwości, wzorów, kolorów i linii, każdy znajdzie te odpowiednie do danego wnętrza i każdego gustu. Krzesła już mam wybrane, teraz pora na dom.