Hydroizolacje wodne w łazience

Wykonanie procesu hydroizolacji na powierzchni podłogowej w łazience, lub też na powierzchni tarasowej oraz balkonowej, jest to proces wymagany w przypadku ryzyka częstego kontaktu z cieczami oraz wodą. Na powierzchniach tarasowych, przed ich wykończeniem, konieczne jest dokonanie procesu hydroizolacji, aby następnie ułożone płytki ceramiczne na tarasie, nie zostały uszkodzone wskutek częstego kontaktu z wodą, na przykład z racji opadów atmosferycznych.

Izolacja wodna pod płytkami

hydroizolacje pod płytkiPowierzchnie równie narażone na kontakt z wilgocią oraz cieczami, przed wykończeniem ich płytkami ceramicznymi, powinny przejść proces hydroizolacji, bez większego znaczenia, czy proces ten zostanie wykonany z użyciem hydroizolacji jedno lub dwuskładnikowej, czy też za pomocą specjalnej maty. Hydroizolacja zapewnia całkowitą barierę kontaktu z wodą powierzchni betonowej, na której zostają ułożone płytki ceramiczne. Niewykonanie tego procesu, oraz ułożenie płytek na powierzchni betonowej, może okazać się błędnym sposobem wykończenia, gdyż powierzchnia betonowa pod płytkami ceramicznymi, nie jest odpowiednio przystosowana do kontaktu z cieczami, które mogą wystąpić w pomieszczeniach łazienkowych, jak również na wszelkiego rodzaju powierzchniach tarasowych oraz balkonowych. Hydroizolacje pod płytki zapewniają całkowitą ochronę płytek ceramicznych przed ich uszkodzeniami, wynikającymi z możliwości kontaktu z cieczami, negatywnie wpływającymi na powierzchnię wykończoną płytkami. Okładzina z płytek ceramicznych, nawet odpornych na wodę oraz mróz, nie zapewnia całkowitej ochrony, gdyż pomiędzy szczelinami z płytek ceramicznych może przedostawać się woda, która wypłucze powierzchnię betonową, na której płytki zostały ułożone. Wówczas, powierzchnia pod płytkami staje się nierówna, natomiast wskutek stąpania po płytkach, mogą one pękać oraz kruszyć się, gdyż nie mają pod sobą równej powierzchni. Dlatego właśnie tak ważne jest zastosowanie procesu hydroizolacji na powierzchnie betonowe, które szczególnie narażone są na kontakt z wodą.

Proces hydroizolacji należy wykonać w pomieszczeniach łazienkowych, a także na tarasach oraz balkonach, jak również w pozostałych miejscach, które mają zostać wykończone płytkami ceramicznymi, w miejscu gdzie są one narażone na kontakt z cieczami oraz wodą. Zapewni to całkowitą trwałość oraz funkcjonalność powierzchni wykończonych płytkami ceramicznymi, jak również zredukuje konieczność wymiany płytek, już po roku od momentu ich ułożenia na powierzchni betonowej.