Ile kosztuje ozonowanie?

Jest niewiele metod profesjonalnego odkażania, które da się zastosować zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i halach magazynowych, produkcyjnych, czy też w restauracjach, gdzie nie wchodzi w grę zastosowane toksycznych środków chemicznych. Dlatego też warto zapoznać się z ozonowaniem, czyli zabiegiem dezynfekcyjnym o wszechstronnym zastosowaniu.

Krakowscy specjaliści od specjalistycznego ozonowania

specjalistyczne ozonowanie - krakówOzon jest gazem, naturalnie występującym w atmosferze, który wykazuje niezwykle silne właściwości utleniające. Co to oznacza? To, że doskonale nadaje się do odkażania i oczyszczania, tak pomieszczeń, jak i dowolnych przedmiotów. W zastosowaniu komercyjnym odkaża się za pomocą generatorów ozonu, czyli niewielkich urządzeń wytwarzających ozon w różnym stężeniu. Dobre przedsiębiorstwa dezynfekcyjne z Krakowa są wyposażone w najnowsze ozonatory, dzięki czemu zabiegi, jakie przeprowadzają są nie tylko szybsze, ale i bardziej wydajne. Ozon eliminuje wszelkie mikroorganizmy i drobnoustroje, w tym: wirusy, grzyby, bakterie, alergeny, wolne rodniki oraz eliminuje cząsteczki smogu. Mimo, że często sprzątamy, odkurzamy, myjemy i stosujemy środki aseptyczne, to nie wystarczy, by utrzymać w domu higieniczną czystość, bowiem eliminacja mikrozagrożeń wymaga zupełnie innych metod. Ozonowanie jest całkowicie bezpieczne dla naszego sprzętu AGD, elektroniki, tekstyliów i obrazów, toteż nie jest wymagane ich wynoszenie na czas trwania zabiegu. Samo ozonowanie, w pomieszczeniach mieszkalnych, może trwać od jednej do dwóch godzin, natomiast w halach magazynowych i produkcyjnych, ten czas może być nawet dwa razy dłuższy. Jeżeli zainteresowało nas specjalistyczne ozonowanie – Kraków jest miejscem, gdzie na pewno uda się nam znaleźć pomoc u profesjonalistów. Bowiem w naszym mieście działają specjaliści, którzy zajmują się współpracą zarówno z klientami indywidualnymi, jak też biznesowymi. Firmy są czynne, w większości przypadków, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, toteż ozonowanie możemy zlecić na dowolną porę dnia lub nocy.

Ozonowanie jest najskuteczniejszym zabiegiem dezynfekcyjnym, jaki da się przeprowadzić w pomieszczeniach mieszkalnych i komercyjnych. Jego zaletą jest też stosunkowo niski koszt, bowiem za ozonowanie średniej wielkości mieszkania nie zapłacimy raczej więcej niż 100-150 złotych. Ten zabieg możemy również wykorzystać do odkażania samochodów, co jest godne uwagi, gdyż w ten sposób możemy za jednym zamachem odgrzybić klimatyzację, co standardowo, wcale nie jest tanią usługą.