Instalacja kurtyn ograniczy koszty użytkowania obieków

Rosnące ceny ogrzewania, energii elektrycznej oraz kosztów, które generowane są przez eksploatację budynków magazynowych, zmuszają przedsiębiorców do poszukiwania coraz to lepszych, nowszych i skuteczniejszych rozwiązań tych problemów. Jak się okazuje ograniczenie tych negatywnych czynników udaje się dzięki instalacji kurtyn, które oddzielają od siebie poszczególnie przestrzenie magazynowe. Dzięki temu prostemu urządzeniu można skutecznie ograniczyć straty ciepła, energii elektrycznej oraz przyspieszyć i ułatwić prowadzenie podstawowych procesów związanych z gospodarką magazynową.

Zalety korzystania z kurtyn foliowych

kurtyna foliowaPoruszanie się wózków widłowych pomiędzy kurtynami przesuwnymi jest dużo łatwiejsze. Ciepło nie ucieka z ogrzewanych pomieszczeń. Energooszczędny i ekologiczny tryb pracy kurtyn, który nie generuje dużych kosztów. To tylko niektóre z zalet korzystania z kurtyn. Warunki przechowywania różnego typu materiałów nierzadko w dużej mierze mają wpływ na ich jakość, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Kurtyna foliowa pomoże w utrzymaniu odpowiedniego ciśnienia, temperatury i wilgotności powietrza w danej strefie magazynowej. Dzięki jej zastosowaniu zarządca magazynu będzie mógł przechowywać w niedalekiej odległości od siebie materiały o różnej specyfikacji magazynowania. Folia wykonana z polichlorku winylu jest przeźroczysta i bardzo wytrzymała. Dzięki temu pracownicy mogą czuć się bezpiecznie w obiektach magazynowych. Mocowanie również jest bardzo solidne. Kurtyna foliowa idealnie sprawdza się także jako element śluzy. Nie przejdą przez nią żadne insekty i szkodniki. Nie bez znaczenia jest także ochrona przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Podczas rozładunków i załadunków zapobiega przed dostaniem się do obiektu magazynowego powietrza z zewnątrz, zanieczyszczeń, szkodników, deszczu lub innych opadów. Folia jest na tyle elastyczna, że z powodzeniem może przejść przez nią każda osoba. Nie stanowi również bariery dla poruszania się wózków widłowych.

Chcąc ograniczyć koszty funkcjonowania magazynu, związane z jego ogrzewaniem i użytkowaniem oraz przyspieszyć proces logistyki wewnętrznej, warto rozważyć instalację kurtyn foliowych. Świetnie sprawdzają się także jako bariera przed szkodnikami, owadami, insektami i innymi zanieczyszczeniami, które pochodzą ze środowiska zewnętrznego. Pomagają również w utrzymaniu właściwych warunków temperatury i wilgotności powietrza w obiektach magazynowych, co z kolei ma kluczowe znaczenie dla jakości i bezpieczeństwa składowanych materiałów.