Inwestowanie na ekranie

 

Transakcje o charakterze inwestycyjnym odbywają się w dzisiejszych czasach głównie za pośrednictwem platform dedykowanych do obsługi danej giełdy, systemu P2P i innych wytworów inwestorskich. Inwestować możemy z każdego miejsca na ziemi w niemal każdy rynek świata. Możemy inwestować na rynku FOREX, rynku papierów wartościowych, w określone towary i surowce. Inwestować możemy również poza rynkiem papierów wartościowych, zostając inwestorem w jakiejś spółce.

Jak rozpocząć skuteczne inwestowanie?

jak zainwestować pieniądzeMożliwości jakiegokolwiek zainwestowania pieniędzy jest mnóstwo. Tak naprawdę, moglibyśmy zacząć od dziedziny, w której czujemy się najpewniej i możemy zacząć inwestowanie. Na niektórych rynkach możemy inwestować z bardzo małym kapitałem, a na niektórych potrzebujemy przynajmniej kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy złotych, żeby przeprowadzić jakąś inwestycję. Takim rodzajem inwestycji może być np. zainwestowanie w nieruchomość, celem przynoszenia przez nią dochodu biernego. Możemy zainwestować kupując nieruchomość, a potem próbować ją wynajmować. Jest to popularny sposób inwestowania, który sprawia, że nawet, jeżeli wzięliśmy na tę nieruchomość hipotekę to spłaca nam się ona z zysku z wynajmu, a potem mamy praktycznie bezkosztowo nieruchomość, którą możemy swobodnie dysponować: jako zabezpieczenie na przyszłość, jako dochód bierny z wynajmu lub w postaci sprzedaży, uwzględniając do tego perspektywę wzrostu cen w nadchodzących latach. Jeżeli chcemy inwestować na rynku papierów wartościowych to inwestując w Polsce musimy mieć założone konto w domu maklerskim, na które będziemy otrzymywać nasze zyski z tytułu dochodów kapitałowych. Jak zainwestować pieniądze? Zainteresować się rynkami, na których chcielibyśmy inwestować, poznać interfejs związany z obsługą konta na danej platformie, popróbować różnych możliwości korzystając z konta demo i w końcu zdecydować się bezpiecznie inwestować za pomocą realnego konta. Starajmy się zrozumieć rynek samodzielnie, nie powierzajmy naszych pieniędzy domom maklerskim i firmom specjalizującym się w inwestowaniu naszych pieniędzy.

Cały proces inwestowania to wielka przygoda z rynkami kapitałowymi, często z ekonomią, polityką i wieloma innymi dziedzinami ludzkiego życia. Jest to szansa na poznanie specyfiki wielu rynków, które przyniosą nam korzyść nie tylko finansową, ale również wzmocnią naszą wiedzę na temat funkcjonowania świata finansów w tym określonym jego wycinku. Inwestowanie to nie tylko wiedza, ale także intuicja. Jednak nawet intuicja wymaga podstawowej wiedzy, żeby nie pomylić całego procesu inwestowania z szarlataństwem.