Jak działa maszyna do sitodruku?

Sitodruk słusznie zyskał wysoką akceptację wśród konsumentów dzięki swojej wszechstronności. W końcu szablony można drukować na wszystkim – kartonie, papierze, tekstyliach, szkle i drewnie. Te i wiele innych materiałów jest dostępnych do drukowania obrazów szablonowych. Wymiary nie są ważne – przy pomocy nowoczesnych maszyn można drukować zarówno na przedmiotach gospodarstwa domowego, jak i wielu innych elementach dużych konstrukcji.

Etapy pracy maszyn do sitodruku

nowoczesne urządzenia do sitodrukuIstotą sitodruku jest przenoszenie obrazu przez swego rodzaju sito, a to sito to nic innego, jak szablon który jest formą, za pomocą której farba przenoszona jest na przygotowane płótno. W procesie drukowania wykorzystywana jest cienka siatka jedwabna naturalna lub syntetyczna lub metalowa, z której składają się nici szablonu, a za ich pośrednictwem powstaje obraz. Wszystko odbywa się przy użyciu bardzo dobrych maszyn. Przyczyny ekonomiczne są z góry przesądzone przez większą popularność sieci syntetycznych. W szablonie znajdują się otwarte nisze, przez które przechodzi farba, tworząc odciski. W ten sposób drukowanie szablonów syntetyzuje szablony i siatki w celu tworzenia obrazów. Ostateczny wydruk tworzą szablony siatki. Nowoczesne urządzenia do sitodruku mają kilka etapów pracy i jest to tworzenie warstwy, wysuszenie nadruku, obróbka ultrafioletowa oraz utwardzanie formy. W niektórych przypadkach mamy jeszcze użycie wody do usunięcia nadmiaru farby, kolejny etap suszenia oraz eliminacja wad związanych lakierem. Zaletą stosowania tych maszyn jest szeroka gama wynikowych projektów w kolorach i rozmiarach. Wybór sitodruku pozwala klientowi wybierać spośród ogromnej liczby dostępnych opcji specjalnych farb – fluorescencyjnych, metalizowanych, luminescencyjnych. Istnieje również druk uniwersalny, który dodaje głębi i objętości obrazowi. Bazując na najszerszej dostępnej gamie farb, można stworzyć niepowtarzalną kolorystykę. Efekty przerosną nasze najśmielsze oczekiwania. Maszyny do sitodruku wykonają naprawdę dobrą i profesjonalną robotę.

Niewątpliwie zaletą sitodruku jest trwałość. Z biegiem czasu rysunki nie tracą nasycenia kolorów, nie blakną i wytrzymują wysokie i niskie temperatury. Jednak pomimo wysokich właściwości użytkowych rysunki szablonowe nadal mają okres trwałości, co jest również związane z jakością drukowanego materiału i dobrą technologią maszyny. Zalet mamy wiele, dlatego jeśli chcemy tworzyć dla siebie niestandardowe projekty drukarskie, warto zaopatrzyć się w dobrą maszynę do sitodruku.