Jak karmić świnkę morską?

 

Świnka morska to pupil, który jest bardzo często spotykany w polskich domach. Tak naprawdę świnka morska jest rodzajem udomowionego gryzonia. Zwierzę to staje się dla nas najbezpieczniejszą opcją w momencie, gdy nasze dziecko prosi nas o jakiegoś pupila. Mimo wszystko powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób dbać o świnkę morską. Tak naprawdę taka hodowla jest bardziej skomplikowana niż nam się wydaje. Dobrym pomysłem będzie doszkolenie się i poczytanie na temat żywienia i warunków, w jakich powinna przebywać zanim pojawi się ona w naszym domu. Dzięki temu unikniemy sporej ilości błędów.

Karma dla domowego gryzonia

karma dla świnki morskiej z witaminamiTak naprawdę pielęgnacja świnki morskiej jest niesamowicie skomplikowana. Większość z nas nie przywiązuje do niej większej wagi. Musimy wiedzieć o tym, że świnka morska dożywa nawet 8 lat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, gdy będziemy odpowiednio o nią dbać. Jeśli nie dostarczymy jej odpowiednich składników w pożywieniu, z całą pewnością jej życie nieco się skróci. Mówi się o tym, że karma dla świnki morskiej z witaminami będzie najlepszą możliwą opcją. Dzięki temu nasz zwierzak nie nabawi się niedoborów. Tak naprawdę firm produkujących jedzenie dla świnek morskich jest naprawdę dużo. Wobec tego powinniśmy poważnie zastanowić się, którą karmę wybrać. Jeśli nie do końca wiemy, na jaką karmę się zdecydować, to śmiało możemy poradzić się weterynarza lub obsługi w sklepie zoologicznym. Z całą pewnością będziemy mogli liczyć na konkretną odpowiedź. Pamiętajmy również o tym, że zdrowa świnka morska zawsze będzie miała błyszczącą sierść. Najlepiej będzie jeśli świnkę morską nabędziemy bezpośrednio od hodowcy, który na pewno dba o to, aby miała ona dobre warunki. Niestety dużo osób decyduje się na zakup zwierząt w sklepach zoologicznych. Takie zwierzęta bardzo często są nieodpowiednio żywione i nie mają wystarczającej ilości miejsca w klatce. Wobec tego w momencie zakupu takiego zwierzątka może być ono już chore. To dlatego warto dobrze obejrzeć świnkę morską i każde inne zwierzę.

Świnka morska może być świetnym zwierzątkiem dla dziecka, które ma nauczyć się odpowiedzialności. Mimo wszystko powinniśmy uczyć dziecko, że każde zwierzątko wymaga odpowiedniej pielęgnacji i odpowiednio dobranej karmy. Nie powinniśmy karmić naszych pupili byle czym, ponieważ z pewnością odbije się to negatywnie na ich zdrowiu. Jeśli już kupujemy gotową karmę, to zdecydujmy się na taką, która zawiera witaminy najwyższej jakości. Dzięki temu nasza świnka morska z pewnością będzie znacznie zdrowsza.