Jak regenerować turbosprężarki?

Na prawidłowe działanie samochodu wpływ ma wiele różnych czynników i części mechanicznych. Oprócz silników, warto tu wymienić znaczącą rolę turbosprężarek. Zły stan techniczny tej części mógłby bardzo negatywnie przełożyć się na działanie całego samochodu.

Jaki rdzeń do turbosprężarki wybrać?

wytrzymały rdzeń turboNa prawidłową i bezproblemową prace naszego auta wpływ ma wiele różnych czynników. Jednym z nich bez wątpienia jest prawidłowy stan techniczny turbosprężarki. Ta niezmiernie istotna część mechaniczna ma bardzo duży wpływ na to, jak zachowuje się nasz samochód, szczególnie w czasie przyśpieszania. Zły stan techniczny turbosprężarki może spowodować szereg niekorzystnych objawów, które mogą odebrać przyjemność płynącą z jazdy, a z czasem doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń samochodu. Co więcej, turbosprężarka ma duży wpływ na to, ile paliwa i oleju pobiera samochód w czasie jazdy. W przypadku, gdy zauważymy jakiekolwiek objawy złego stanu technicznego turbosprężarki, musimy przeprowadzić jej regenerację. Najłatwiej jest to zrobić po prostu wymieniając rdzeń tej części mechanicznej, czyli element, który tak naprawdę jest sercem turbiny. Kluczowe jest wiece, aby kupić wysokiej jakości, wytrzymały rdzeń turbo, który będzie odpowiednio wyważony. Wyważanie, to tak naprawdę właściwa kalibracja rdzenia. Dzięki niej turbina  w czasie pracy nie będzie zbytnio się poruszać, co mogłoby doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń turbiny. Obecnie, dzięki temu, że rdzenie są już fabrycznie skalibrowane, można je wymienić samodzielnie – nie trzeba się w tym celu udawać do warsztatu samochodowego. Jeszcze kilka lat temu, aby wymienić rdzeń, trzeba było wymieniać wszystkie elementy, z których on się składa. To wymagało późniejszego wyważenia nowo zamontowanego rdzenia, co wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń pomiarowych.  Oczywiście, wymianę rdzenia możemy zlecić profesjonalistom,  co również będzie odpowiednio tańsze ze względu na to, ze taka wymiana będzie wymagała mniej zachodu. Oczywiście niezmierne jest wykupienie odpowiedniego, solidnego, najlepiej markowego rdzenia, pochodzącego od fachowego dystrybutora. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że po jego właściwym zamontowaniu będzie działał bez żadnych problemów przez długi czas.

Turbosprężarki maja bardzo duży wpływ na zachowanie naszego samochodu. Z tego też względu o ten ważny element trzeba dbać i w razie problemów – przeprowadzić jego regenerację. Co najważniejsze, obecnie taką regenerację można wykonać samodzielnie bez potrzeby oddawania auta do warsztatu.