Jak szybko i sprawnie zmienić pozycję maszyny

 

Jeżeli lubisz majsterkować, na przykład lubisz tworzyć nowe konstrukcje z drewna, na pewno dotknął cie problem związany ze zmianą lokalizacji twojego sprzętu. Maszyny do obróbki i frezowania drewna mają ogromne możliwości, ale też i rozmiary, dlatego też przestawienie tak ogromnej i skomplikowanej konstrukcji nie jest prostą sprawą.

Jak przygotować się do przeniesienia większej maszyny?

pozycjonowanie maszynyJeżeli chcesz, żeby pozycjonowanie maszyny przebiegło w miarę szybko i bezproblemowo, musisz zdawać sobie z tego sprawę, jak skomplikowanym jest to przedsięwzięciem. Jeżeli zależy ci na przestawieniu maszyny w inne miejsce pomieszczenia, najlepiej poświecić chwile na zapoznaniu się z instrukcją, żeby właściwie zdemontować poszczególne części tego skomplikowanego urządzenia. Każdą część należy zdemontować zgodnie ze wskazówkami instrukcji, pilnując jednocześnie, aby nie zgubić żadnego, nawet najmniejszego elementu, takiego jak wkrętu, ponieważ ponowne zmontowanie urządzenia w nowym miejscu może się okazać niemożliwe, lub może ono nie działać prawidłowo. Każdą część należy odłożyć w inne miejsce pomieszczenia, a najlepiej odłożyć we wcześniej przygotowane pudełko, tak aby żaden element się nie zgubił, lub nie pomieszał z innymi. Następie należy odpowiednio przygotować nową przestrzeń na maszynę. Oprócz uprzątnięcia miejsca należy dopilnować, żeby nowa lokalizacja spełniała wszystkie niezbędne wymogi przepisów BHP. Maszyna nie może stać za blisko innych urządzeń, nie może też blokować możliwości swobodnego przemieszczenia się po pomieszczeniu i w żadnych wypadku, uniemożliwiać wydostania się z niego. W przypadku urazu podczas pracy, użytkownik urządzenia musi mieć zapewniony swobodny dostęp do apteczki i pomieszczenia sanitarnego. Po zapewnieniu bezpieczeństwa, można przystąpić do uważnego, ponownego zmontowaniu urządzenia. W tym wypadku również należy wspomagać się instrukcją obsługi. Złe zmontowanie poszczególnych części może skutkować nie tylko nieprawidłowym działaniem maszyny, ale również jej trwałym uszkodzeniem. Po zmontowaniu należy sprawdzić, czy urządzenie działa bez problemów i można przystąpić do dalszej pracy i majsterkowania. Oczywiście cały proces będzie wyglądał inaczej, jeżeli zależy nam na przetransportowaniu maszyny do innego budynku, na przykład – w wyniku przeprowadzki. W takim wypadku warto dokładnie spisać poszczególne elementy maszyny, żeby dodatkowo zabezpieczyć się przed zgubieniem jej elementów.

Proces re-lokalizacji większych urządzeń jest zawsze wymagającym zadaniem, dlatego należy się do niego odpowiednio przygotować. Tylko w takim przypadku możemy uchronić się przed trwałym uszkodzeniem naszego cennego sprzętu.