Jak ubrać się na motocykl?

W przypadku, gdy pogoda nas nie rozpieszcza, a mamy chęć przejechania się motocyklem musimy odpowiednio się ubrać. Ubrania na motocykl po pierwsze muszą nam zapewniać komfort, bezpieczeństwo i być ciepłe. Pęd powietrza wytwarzany podczas jazdy sprawia, że temperatura odczuwalna jest nawet i o kilka stopni niższa niż ta w rzeczywistości. Dlatego warto zadbać o odpowiednią odzież, jeśli nie chcemy jednej wycieczki motocyklowej odchorowywać przez tydzień. W przypadku gdy podczas jazdy jest nam zimno, nie ma szans na odczuwanie jakiejkolwiek przyjemności z jazdy.

Ubranie na motocykl

odzież motocyklowa ocieplanaDobierając cały komplet ubrań do jazdy motocyklem, wielu ludzi zapomina o tym, by wybrać taki, w którym będzie nam ciepło w chłodne dni. Wszyscy skupiają się na wyglądzie i bezpieczeństwie, jakie oferuje nam dana odzież. Skupienie się na bezpieczeństwie jest dobrą rzeczą, ale nie można zapominać o aspektach. Odzież motocyklowa ocieplana nie tylko daje nam bezpieczeństwo, ale chroni również przed przemarznięciem. Kupując ocieplany model kombinezonu, nie będziemy musieli ratować się bielizną termoizolacyjną, która jest niewygodna i dość kosztowna. Większość odzieży motocyklowej, niezależnie czy mowa tu o kurtach, czy spodniach posiada podpinki wykonane z materiału wytwarzającego ciepło i izolującego od wiatru, który jest głównym czynnikiem powodujących odczuwanie zimna. Kupując ocieplaną odzież, nic nie stoi na przeszkodzi, by używać jej w środku lata. Wcześniej wspomniana podpinka jest w bardzo łatwy sposób odpinana. Zwykle przyczepiona jest do kombinezonu przy pomocy guzików lub zamków błyskawicznych. Odzież ocieplana jest tak naprawdę uniwersalna, może być użytkowana w chłodne dni, jak i te gdzie temperatura sięga powyżej trzydziestu stopni Celsjusza. Dobrym rozwiązaniem jest wożenie ocieplającej podpinki w schowku motocykla, gdy zdarzy się, że temperatura szybko spadnie lub będziemy musieli wracać w nocy, wystarczy przypiąć do kurtki wkładkę ocieplającą i problem z głowy.

Koszt kombinezonu ocieplanego nie odbiega bardzo od standardowej wersji. Większość producentów turystycznej odzieży motocyklowej produkuje tylko i wyłącznie modele z możliwością przypięcia ocieplanej podpinki, która jest w zestawie. Kwota jaką musimy przeznaczyć na ocieplany kombinezon to od półtora do dwóch tysięcy złotych, jak widzimy jest to ta sama cena co za kombinezon w standardowej wersji. Jeśli musimy dokupić taką na własną rękę, to będziemy musieli wydać około stu złotych. Komfort, jaki zyskamy podczas niskich temperatur, jest w stu procentach współmierny do ceny.