Jak usunąć wgniecenia po gradobiciu bez lakierowania

W okresie wiosenno-letnim mamy w kraju sezon na burze. Kiedy tylko pojawią się pierwsze upały, a potem ciepłe fronty zmieszają się z zimnymi, powstają burze z gradobiciem. Niektóre zjawiska pogodowe potrafią być naprawdę groźne. Nie tyle co dla ludzi, ale dla budynków czy samochodów. Dla samochodowej karoserii nie ma chyba niczego gorszego od gradobicia. Nawet najmniejszy grad może uszkodzić zewnętrzną powłokę lakierniczą. Mikro wgniecenia mogą być ledwo dostrzegalne, ale większe gradobicie może wyrządzić naprawdę poważne szkody.

Warsztaty oferują naprawę wgniecionej powłoki

wyciąganie wgnieceń poznań w karoseriiBranża blacharsko-lakiernicza bardzo mocno się rozwinęła i dzisiaj gradobicie nie jest już tak straszne w skutkach jak jeszcze kilka lat temu. Niezmiennie jednak wgniecenia w lakierze samochodowym nie są przyjemne dla właściciela pojazdu. Bez względu na wiek pojazdu to zawsze wiąże się z koniecznością przeprowadzenia naprawy. No chyba, że samochód ma dwadzieścia lat a właścicielowi nie zależy już na jego wyglądzie, a jedynie na tym, żeby odpalał i jechał kiedy to konieczne. W każdym razie na usuwanie wgnieceń po gradobiciu jest dzisiaj sposób i nie trzeba wcale w tym celu korzystać z usług lakiernika. Potrzebny jest natomiast profesjonalny blacharz, który oferuje wyciąganie wgnieceń Poznań w karoserii znaną na całym świecie metodą PDR. Jest to naprawdę skomplikowana metoda, dlatego oferują ją jedynie najlepsi specjaliści w branży. Naprawdę nie ma co się łudzić, że pojedziemy z autem do pierwszego lepszego blacharza i wyciągnie nam wgniecenia bez lakierowania. Trzeba wybrać się z samochodem tam gdzie możemy być pewni, że taka usługa zostanie wykonana całkowicie prawidłowo. Najlepiej przeszukać opinie w internecie i znaleźć taki zakład blacharski, któremu można w tej kwestii zaufać. Ale na czym właściwie polega ta metoda? Polega ona na odciąganiu wgiętych fragmentów karoserii za pomocą specjalnych narzędzi. Robi się to w taki sposób, że odsysa się wgięcia z wykorzystaniem zasady próżni. Jest to naprawdę zaawansowana metoda, którą stosować mogą tylko Ci, którzy mają w tym zakresie wieloletnią praktykę.

Jedno jest pewne. Jeśli trafimy do dobrego warsztatu blacharskiego to śladów po gradobiciu na samochodzie nie będzie. Wgniecenia zostaną wyciągnięte w taki sposób, że karoseria będzie wyglądać zupełnie jak nowa. Nie trzeba tego malować, lakierować ani nakładać żadnych środków chemicznych na samochód. Wszystko odbywa się z wykorzystaniem próżni i odsysania. Usługa ta nie należy też do szczególnie drogich, więc warto zainwestować pieniądze naprawienie wyglądu swojego samochodu.