Jak uzyskać dofinansowanie do zakupu kasy fiskalnej?

Według obowiązujących przepisów podatkowych większość przedsiębiorców jet zobowiązana do używania w swojej działalności kas fiskalnych. Dotyczy się do tych rodzajów działalności, które świadczone są klientom indywidualnym. Bo jak wiadomo firma firmie wystawia faktury, więc w tym przypadku nie ma mowy o paragonie z kasy. W każdym razie w przepisach podatkowych znajdziemy całą listę branż, w których używanie kas fiskalnych jest obowiązkowe. Wówczas każdy przedsiębiorca musi zadbać o jej zakupienie.

Kasa fiskalna z dużym dofinansowaniem

kasy fiskalne w mazowieckimNa szczęście dzisiaj nie jest tak, że przedsiębiorca zostaje z tym wydatkiem zupełnie sam. W zależności od rodzaju kasy trzeba przeznaczyć na nią od tysiąca do nawet kilku tysięcy złotych. Na nasze potrzeby przyjmijmy jednak, że taka kasa kosztuje w granicach dwóch tysięcy złotych. Jeśli zakładamy działalność i musimy taką kasę zakupić do swojej firmy to musimy te pieniądze wydać. Dopiero po zakupie kasy możemy złożyć wniosek do urzędu o zwrot za zakup kasy. Trzeba jednak pamiętać kupując kasy fiskalne w Mazowieckim, żeby dopytać się we właściwym urzędzie o wysokość możliwego do uzyskania zwrotu. W niektórych miastach jest to nawet dziewięćdziesiąt procent wartości zakupionej kasy, ale to zależy od kilku czynników. Na pewno w każdym urzędzie ustalony jest maksymalny limit ceny kasy fiskalnej albo maksymalny limit kwotowy zwrotu. Bo może być tak, że dziewięćdziesiąt procent zwrotu uzyskamy, ale za kasę wartą do tysiąca złotych. Dzisiaj założenie firmy to kwestia wizyty w jednym okienku urzędu samorządu terytorialnego. Warto jednak pójść o krok dalej i wybrać się też do urzędu podatkowego dopytać o wszelkie kwestie związane z zakupem kasy czy rozliczaniem się z podatków. Bo w każdym mieście kwestie podatkowe są w urzędach rozpatrywane według różnych standardów i zwyczajów. W każdym razie jeśli musimy mieć kasę do działalności to nie ma innego wyjścia, trzeba ją kupić. Można tylko mieć nadzieję, że uda się za nią odzyskać większą część inwestycji.

Im droższa kasa tym mniejszy procentowy zwrot za nią uzyskamy, bo wartość zwrotu z urzędu jest raczej określana kwotowo. Ale to już w gestii każdego przedsiębiorcy jest zainteresowanie się możliwością uzyskania takiego dofinansowania. Możliwość otrzymania zwrotu dotyczy się tych osób, które dopiero zaczynają swoją działalność gospodarczą albo wymieniają starą kasę fiskalną na nową. Sprzedażą kas fiskalnych zajmują się sklepy, które oprócz sprzedaży proponują również wysokiej jakości usługi serwisowe.