Jak wybrać najlepszy mały odkurzacz basenowy?

 

Basen ogrodowy gości w ogrodach i na podwórkach wielu Polaków w okresie lata oraz gorącej jesieni. Jest to z pewnością świetna atrakcja dla całej rodziny. Niestety jak o wszystko, również o basen trzeba regularnie dbać. Na szczęście istnieje specjalista chemia basenowa, która ułatwia to zadanie oraz szereg akcesoriów oraz gadżetów, które znacznie przyśpieszają czyszczenie oraz konserwację basenu.

Wybór optymalnego małego odkurzacza basenowego do ogrodu

małe odkurzacze basenowe

Basen ogrodowy jest narażony na działanie wielu negatywnie oddziałujących czynników. Bardzo często rozwijają się w nim glony oraz inne drobnoustroje, które mogą wpływać na wygląd oraz pogarszać stan wody. Rozwiązaniem tego problemu jest stosowanie chemicznych preparatów przeciwko glonom oraz środków oczyszczających wodę. Kolejnym problemem jest często duża ilość różnorodnych „śmieci” (trawy, liści, insektów), które mogą powodować zabrudzenia wody i osadzać się na ścianach oraz powierzchni basenu. W zwalczaniu zabrudzeń przydatne są małe odkurzacze basenowe, które pozwalają oczyszczać wodę. Warto tego dokonywać regularnie, aby utrzymać wodę w idealnym stanie. Odkurzacze basenowe są poręczne oraz funkcjonalne, dzięki czemu ich użycie jest proste oraz nie wiąże się z dużym wysiłkiem. Warto pamiętać, że istnieją także inne sposoby na ograniczenie ilości zabrudzeń, jakie trafiają do basenu. W tym celu warto jest przykryć basen specjalistyczną plandeką – szczególnie na noc oraz w okresach, kiedy basen na przykład ze względu na niezbyt dobrą pogodę nie jest użytkowany. Warto także przed basenem rozłożyć matę na której można swobodnie stanąć i wytrzeć nogi przed wejściem do basenu – jest to szczególnie ważne w kontekście dzieci, które lubią biegać i często wskakują do basenu, nie zważając na zabrudzenia. Wszelkie insekty oraz drobne liście czy trawę można usunąć za pomocą wspomnianego już wcześniej odkurzacza – na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli odkurzaczy tego typu z zasilaniem sieciowym lub na akumulator.

Na zimę warto jest zapakować przyrządy używane do konserwacji basenu w opakowania oraz stosownie zabezpieczyć. Idealnym miejscem do ich przechowywania jest na przykład przydomowy schowek, piwnica czy garaż. Ważne, żeby było tam sucho i ciepło, a także aby sprzęt nie był narażony na wilgoć. Warto zabezpieczyć także wszelką chemię basenową oraz ukryć ją przed wzrokiem i zasięgiem dzieci (na przykład na najwyższej półce) – specjalistyczne preparaty są szkodliwe w przypadku ich połknięcia lub bezpośredniego kontaktu ze skórą.