Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu

Opłaty za mieszkanie w większości przypadków pochłaniają przynajmniej jedną trzecią budżetu domowego. Co zrobić, aby móc zaoszczędzić trochę pieniędzy? Można zacząć w jakiś sposób zarabiać więcej lub zrobić coś, aby mnie płacić za media. Ta druga opcja jest dużo łatwiejsza do zrealizowania. Weźmy pod lupę ogrzewanie i zastanówmy się jak płacić za nie mniej bez potrzeby zmniejszania temperatury w całym mieszkaniu. W tym celu możemy uszczelnić odpowiednio całe mieszkanie i skorzystać z innowacyjnych, tańszych metod ogrzewania.

Innowacyjna metoda ogrzewania

ogrzewanie ścienne we wrocławiuJuż pomijając stare budownictwo, gdzie mamy piece kaflowe i musimy rozpalać w każdym z nich, aby nagrzać cały dom lub mieszkanie. W nowych domach stosuje się ogrzewanie centralne, zasilane przez jeden piec lub pompę ciepła. Zwolennicy różnych surowców grzewczych sprzeczają się w sprawie tego, jaki piec jest najlepszy, czy to węglowy, gazowy czy jakikolwiek inny. Co prawda ma to dość duży wpływ na koszty i jakość ogrzewania, ale w tym momencie zostawmy to w spokoju. Zajmijmy się tym jak efektywnie nagrzać mieszkanie. Nie od dziś wiadomo, że jeśli nasz dom będzie szczelny, to będziemy mieli mniejsze straty ciepła, więc po jednym nagrzaniu utrzymanie danej temperatury będzie łatwiejsze. Wiadomo również, że im więcej źródeł ciepła tym szybciej nagrzejemy powietrze w danym pomieszczeniu, mimo tego, że jest to prawda znana od lat, wielu ludzi pomija ten aspekt. Jeśli chcemy szybko i tanio ogrzewać swój dom warto zainwestować poza ogrzewaniem podłogowym w ogrzewanie ścienne. Takie ogrzewanie ścienne we Wrocławiu cieszy się niesamowitą popularnością. Instalowane jest prawie we wszystkich nowych domach jednorodzinnych oraz nowych blokach. Nikt nam nie da takiego ogrzewania za darmo, to jest zupełnie normalne, że musimy za nie zapłacić. Jest to inwestycja, która wcześniej lub później, ale nam się zwróci. Dzięki takiemu ogrzewaniu możemy zaoszczędzić do czterdziestu procent kwoty, którą przeznaczamy co roku na ogrzewanie.

Koszty całej instalacji zależne są przede wszystkim od jej długości, wiadomo, że im dłuższa tym koszty będą większe. Cała inwestycja zwraca się w przeciągu maksymalnie pięciu lat. Po tym czasie zaoszczędzone pieniądze zostają w naszym portfelu i możemy z nimi robić, co tylko chcemy. Dodatkowo taki system grzewczy podnosi komfort mieszkania w bardzo dużym stopniu. Budując swój własny dom, raczej zamierzamy w nim mieszkać już na stałe, więc warto pomyśleć o takich rozwiązaniach, które pozwalają między innymi na oszczędności.