Jak zorganizować przestrzeń pod telewizorem?

Gdyby zapytać każdego, co musi znaleźć się w salonie lub pokoju dziennym, z pewnością większość osób odpowiedziałoby, że telewizor. Chociaż niektórzy nie korzystają już w ogóle z usług telewizji państwowej ani nie oglądają kanałów dostępnych w cyfrowej telewizji naziemnej, to jednak potrzebują dużego ekranu do wyświetlania filmów z serwisów streamingowych, vod lub płyt DVD. Wielu ludzi gra w gry na konsoli i także używa do wyświetlania obrazu właśnie telewizora. Ważne jest, aby wszystkie powiązane sprzęty wokoło tego niezbędnego przedmiotu ułożyć tak, by były na wyciągnięcie ręki, ale jednocześnie bezpiecznie schowane.

Miejsce na szafkę RTV

szafki rtv soloNa rynku dostępne są modele telewizorów do zawieszenia na ścianie oraz te tradycyjne, stojące na jednej nóżce lub dwóch. Niezależnie od tego, który wybierzemy, nadal przyda nam się w salonie szafka RTV. W przypadku telewizora stojącego jest to absolutnie oczywiste, ponieważ potrzebujemy odpowiednio szerokiej płaskiej powierzchni, aby go bezpiecznie ustawić. Jednak czy obejdziemy się bez takiej szafki, jeśli zdecydujemy się na zawieszany ekran? Zastanówmy się najpierw, ile mamy dodatkowego sprzętu elektronicznego, niezbędnego do obsługi telewizora. Pierwszy na myśl przychodzi pilot, z reguły mamy jeden podstawowy, ale często także drugi, jeśli korzystamy z dekodera. Właśnie, więc musi znaleźć się także miejsce na dekoder! W takim razie obok można postawić także router Wi-Fi, bez którego nie skorzystamy z żadnej aplikacji. Nie oznacza to, że nasze meble pod TV muszą być wielkie, mogą być lekkie i nowoczesne, jak szafki RTV SOLO. W przypadku mebli tego typu, w których zamontowano powierzchnie szklane z podświetleniem LED, warto skorzystać z tej funkcji i wyeksponować na nich na przykład pady do konsoli, google VR albo inne ciekawie wyglądające gadżety. Z kolei we wnękach schowamy wtedy dekoder, konsolę, odtwarzacz DVD i puścimy tyłem wszystkie kable, tak aby się nie plątały i żeby można było wszystkie wtyczki wpiąć do jednej listwy. Za to w zamykanych szafkach schowamy wszystkie instrukcje, płyty i inne akcesoria, aby na zewnątrz panował porządek.

Okazuje się, że szafka pod telewizor to mebel, bez którego trudno byłoby się obyć na co dzień. Nawet jeśli wieszamy ekran na ścianie, potrzebujemy miejsca na powiązane urządzenia, zapasowe kabelki i inne drobne rzeczy. Obecnie mamy możliwość wybierania niezabudowanych, nowocześnie wyglądających modeli szafek, które nie tylko spełniają swoją funkcję, ale także same stanowią ozdobę pomieszczenia.