Jak zorganizować sobie wakacje w Barcelonie?

Na wakacje można lecieć z biurem podróży. Można wykupić zorganizowaną wycieczkę z przelotem, miejscem w pięknym hotelu i wszelkimi transferami z lotniska do hotelu i z powrotem. Można w taki sposób zorganizować sobie wakacje, ale trzeba mieć świadomość, że kosztują one wówczas znacznie więcej. Znacznie więcej od tego ile mogłyby kosztować nas wakacje zorganizowane na własną rękę. A w dobie internetu wszystko można samemu zaplanować i zorganizować nie ruszając się z domu.

Nie zapomnijcie o transferze z lotniska

transfer girona barcelonaOd czego właściwie trzeba zacząć organizując sobie samemu wakacje w Barcelonie? Na pewno od wyszukania jak najtańszych połączeń lotniczych. Bo jeśli decydujemy się na samodzielną organizację wakacji to na pewno po to, żeby na tym najzwyczajniej w świecie zaoszczędzić. Dlatego właśnie wyszukiwarka tanich połączeń lotniczych to będzie to od czego właściwie trzeba zacząć. Dopiero kolejnym krokiem może być szukanie hotelu, bo najpierw musimy wiedzieć w jakim terminie przeloty będą najtańsze. Trzeba wiedzieć, że tanie linie lotnicze latają najczęściej do lotniska położonego w Gironie, czyli około dziewięćdziesięciu kilometrów od stolicy Katalonii. Dlatego kiedy już znajdziemy loty i hotel należy od razu zarezerwować sobie transfer Girona Barcelona. Pomiędzy lotniskiem a Barceloną kursują setki różnych busów i autobusów, dlatego rezerwacja jest bardzo prosta. Można jej dokonać chociażby na stronie lotniska, gdzie oferowane są większości przewozów na tej trasie. Poza busami transfery oferują również różnego rodzaju taksówki i bagażówki, ale wówczas trzeba się liczyć z naprawdę dużym kosztem. Taksówki za transfer do Barcelony liczą zryczałtowaną opłatę, ale i tak korzystniej opłaci się kupić bilet na busa, którym podróżuje więcej osób. Za taki transfer nie zapłacimy więcej niż pięćdziesiąt euro, ale tyle maksymalnie trzeba sobie na tą okoliczność zarezerwować. Kiedy już to wszystko sobie zamówimy to możemy właściwie czekać tylko na termin rozpoczęcia wymarzonych wakacji. To naprawdę proste, a oszczędności w porównaniu z biurami podróży są całkiem spore.

Mając dostęp do internetu można sobie dzisiaj zorganizować wakacje w każdym miejscu na ziemi. Wystarczy wejść na jeden z portali rezerwacyjnych i zarezerwować hotel. Bilet lotniczy również kupimy na stronach pośredników oferujących wszystkie loty na całym świecie. Podróżowanie nigdy nie było tak proste jak dzisiaj. Jedyne co potrzebujemy to wyobraźnia i pieniądze. Organizując wakacje samodzielnie można też sporo zaoszczędzić, co w dzisiejszych czasach jest chyba ważne dla każdego.