Jaki akumulator sprawdzi się w łodzi?

 

Łódź podobnie jak pojazdy lądowe, potrzebuje stałego i nieprzerwanego dostępu do energii elektrycznej. Tylko w ten sposób bowiem wszystkie podzespoły zasilane elektrycznością, takie jak nawigacja czy oświetlenie łodzi, będą mogły działać prawidłowo. Do zasilania takich podzespołów najczęściej wykorzystuje się akumulator.

Jak typ akumulatora wybrać do łodzi?

wydajne akumulatory żelowe do łodziJak wszyscy zdajemy sobie sprawę,  nawet te pojazdy i maszyny, które zasilane są przez silniki benzynowe, potrzebują stałego dostępu do energii elektrycznej. W jakiś sposób bowiem musi być zasilane oświetlenie, ogrzewanie czy też klimatyzacja tych maszyn. Co ciekawe dotyczy to również łodzi motorowych czy też jachtów, gdzie elektryczność odgrywa bardzo ważną rolę. To właśnie z jej pomocą zasilane są reflektory i inne oświetlenie, konieczne aby łódź była odpowiednio widoczna. Do zasilania wszystkich tych elementów wykorzystuje się oczywiście akumulator. Akumulatory występują w różnych rodzajach, ale zdecydowanie najlepszym wyborem będą wydajne akumulatory żelowe do łodzi. Akumulatory żelowe maja kilka cech które sprawiają, że to właśnie one będą najlepszym wyborem dla różnego rodzaju łodzi. Z pewnością na pierwszym miejscu należy wymienić to, że są one w znacznie mniejszym stopniu podatne na rozładowanie, wywoływane prze różnego typu zewnętrzne czynniki. Akumulator żelowy nie rozładuje się wiec, ani pod wpływem nagłych wstrząsów – które są przecież typowe dla łodzi, ani też pod wpływem zmian temperatury. Właśnie to sprawia, że ten typ akumulatorów jest najczęściej wybierany przez tych właścicieli jachtów, którzy lubią wypuszczać się na dłuższe trasy. Warto tutaj podkreślić, że nominalna pojemność akumulatora żelowego nie zmienia się wraz upływem czasu, co jest przecież typowe dla akumulatorów elektrolitowych. Dzięki temu zakupując akumulator żelowy przed wyruszeniem w dłuższa trasę łodzią, można dobrać jego pojemność do wymagań związanych z długością oraz stopniem trudności danej trasy. Co jeszcze ważniejsze, akumulatory żelowe są niemal w pełni bezobsługowe, czego oczywiście nie można powiedzieć o ich tradycyjnych odpowiednikach. Dzięki temu więc, aby akumulator ten długo działał bez problemów , nie ma konieczności oddawania go do warsztatu.

Wyruszając w dłuższą podróż łodzią należy zadbać o właściwe zasilanie do niej. Źródło zasilania powinno być odporne na wszystkie trudy, jak można napotkać poruszając się łodzią motorową. Zdecydowanie najlepszym wyborem w tym przypadku będą akumulatory wypełnione żelem, który nigdy się nie wyleje.