Jakie rolety wybrać?

 

Podczas remontu, kiedy przychodzi czas na zmianę okien, wielu z nas decyduje się zastąpić firany znacznie praktyczniejszymi roletami. Nowoczesne rolety przystosowane są bowiem znacznie lepiej do naszych potrzeb. Ponadto nie zajmują sporo miejsca, łatwo się je czyści, posiadają również ciekawy desing, który dopełni każdy wystrój. Za pomocą rolet mamy również lepszą możliwość kontroli dopływu światła do pomieszczenia, zarówno w dzień jak i w nocy. 

Dwa w jednym – roleta dzienna i nocna

praktyczne rolety noc i dzieńW dzisiejszych czasach wielu ludzi podczas remontu oczekuje prostych, ale i pomysłowych rozwiązań, które nie tylko będą dobrze wyglądać, ale również doskonale sprawdzą się w codziennym użytkowaniu. Idealnym rozwiązaniem dla ludzi ceniących sobie przedmioty wielofunkcyjne są praktyczne rolety noc i dzień. Największym atutem tego modelu rolet jest zastosowanie dwuwarstwowego materiału, którego rozłożone regularnie poziome pasy pozwalają łatwo regulować stopień pożądanego przez nas nasłonecznienia pomieszczenia. Dzięki zastosowanej w nich technologii mamy możliwość dostosowywania promieni światła do naszych potrzeb, zarówno za dnia, jak i w ciągu nocy. Wyobraźmy sobie taką oto sytuację: telewizor znajduje się w salonie centralnie naprzeciwko okna. Podczas słonecznych dni światło wpadające przez okno pada na monitor telewizora i tym samym uniemożliwia nam oglądanie telewizji. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się właśnie praktyczne rolety noc i dzień, które ograniczą dostęp światła na tyle, że będziemy mogli swobodnie oglądać telewizję, ale zarazem w dalszym ciągu przez pionowe prześwity rolet do pomieszczenia będzie wpadać odpowiednia ilość światła. Podobne rozwiązanie można zastosować również podczas nocy. Jeśli przy oknie naszej sypialni ulokowana jest uliczna latarnia, która nie pozwala nam zasnąć, za pomocą rolet możemy swobodnie regulować pożądany promień światła. W ten oto sposób zasłonimy rozpraszające nas źródło światła, ale zarazem nie będziemy zmuszeni zasypiać w całkowitej, grobowej wręcz ciemności. Kolejną zaletą rolet jest również ich przystępna cena oraz możliwość dostosowania rozmiaru pod wymiar danego okna. Instalacja tego typu rolet jest prosta i szybka, wykonane są one zazwyczaj z cienkiego, pół-transparentnego materiału o różnej fakturze. Roleta występuje również w wielu kolorach, sprawdzi się więc w wielu pomieszczeniach, zarówno w kuchni, jak i salonie.

Nowoczesne rolety przeciwsłoneczne są ciekawą alternatywą dla wszystkich tych, którzy w przedmiotach cenią sobie przede wszystkim wielofunkcyjność. Są one bowiem znacznie praktyczniejsze od standardowych, ciężkich firan i dają możliwość swobodnego dostosowywania natężenia światła. Rolety te sprawdzą się niewątpliwie w każdym domu.