Jakie są koszty wynajęcia dużej sali szkoleniowej?

Zorganizowanie szkoleń dla pracowników dużej korporacji wymaga często znalezienia naprawdę ogromnej sali szkoleniowej. Jak sama nazwa wskazuje szkolenia organizuje się w specjalnie w tym celu wynajmowanych salach szkoleniowych. Takie sale muszą dysponować odpowiednim sprzętem wizualnym i odpowiednim nagłośnieniem. Przede wszystkim jednak muszą mieć wystarczającą pojemność. Bo kiedy trzeba zrobić szkolenie dla kilkuset osób to wszystko musi być tak zorganizowane, żeby każdy znalazł dla siebie wygodne miejsce.

Duże sale szkoleniowe z parkingiem

duża sala na szkolenia w zachodniopomorskimIm większa liczba uczestniczących w mającym się odbyć szkoleniu tym więcej miejsca potrzebne jest na sali, na której szkolenie będzie się odbywać. Dzisiaj zorganizowanie warsztatów czy szkoleń dla tysiąca osób nie stanowi żadnego problemu. W każdym województwie czy nawet mieście z łatwością znajdziemy sale o takiej pojemności. Sama sala to jednak nie wszystko. Na szkoleniach trzeba też coś przekąsić. Wiadomo przecież, że na głodnego ciężko się myśli, a jeszcze ciężej przyswaja wiedzę. Dlatego każda sala współpracuje zawsze z firmą organizującą cateringi i poczęstunki. To jeszcze jednak nie wszystko. Na szkolenia przyjeżdżają bardzo często pracownicy czy uczestnicy z całej Polski. Przyjeżdżają oni oczywiście swoimi samochodami, bo rzadko się zdarza, że na szkolenia jedzie się pociągiem. Dlatego właśnie każda naprawdę duża sala na szkolenia w Zachodniopomorskim dysponuje jeszcze odpowiednią ilością miejsc parkingowych. Jest ich przynajmniej tyle, żeby chociaż połowa uczestników szkolenia miała gdzie zaparkować. Bo zawsze wychodzi się z założenia, że uczestnicy przyjadą samochodami w kilka osób. Przeważnie tak się właśnie dzieje, bo przecież przejazd autem w kilka osób na szkolenie wychodzi po prostu taniej. A ile kosztuje wynajęcie takiej dużej sali? Za naprawdę duże szkolenie na kilkaset osób za wynajęcie sali zapłacimy kilkadziesiąt tysięcy złotych. W tą cenę wliczony jest wspomniany parking i poczęstunek, a także pełna obsługa sali szkoleniowej.

Jeszcze większe możliwości oferują te sale, przy których dodatkowo udostępniane są miejsca noclegowe. Wtedy cena wynajęcia sali szkoleniowej z noclegami jest już negocjowana indywidualnie. Są to jednak bardzo duże stawki, dlatego negocjacje toczą się już na poziomie najwyższych szczebli decyzyjnych. Im większa sala szkoleniowa tym więcej miejsc parkingowych i tym większe szanse, że wszyscy uczestnicy skorzystają z poczęstunku lub obiadu. Im większe szkolenie tym większy rachunek dla jego organizatorów.