Jakie są rodzaje kostki brukowej?

Każdy doskonale wie, jak duże znaczenie ma wygląd otoczenia naszego domu czy innej, przemysłowej nieruchomości. Może być ona najpiękniejsza, ale gdy będzie stała w błocie lub chwastach, cały efekt pójdzie na marne. Dlatego bardzo ważne jest jak najszybsze jej utwardzenie i wyrównanie powierzchni oraz nadanie jej estetycznego wyglądu. Sposobów na to i materiałów jest kilka, ale najczęściej służy do tego kostka brukowa. Czemu? Bo jej zastosowanie daje najładniejsze efekty.

Bydgoskie ceny: ile kosztuje szlachetna kostka brukowa?

kostka brukowa w sprzedaży w Bydgoszczy Jakie są jej rodzaje? Podstawowy podział kostki brukowej to: przemysłowa i szlachetna. Tę pierwsza widzimy na parkingach, chodnikach i okolicach przemysłowych. Ma jak najbardziej praktyczne zastosowanie: zapobiegać powstawaniu błota, kałuż i nierówności. Kostka szlachetna to ta, która zdobi podjazdy, tworzy piękne wzory, mozaiki i zdecydowanie liczy się jej funkcja estetyczna. W Bydgoszczy znajdziemy w sprzedaży i jeden, i drugi rodzaj. Kolejny podział to podkategorie kostki szlachetnej: może one mieć powierzchnię płukaną, szczotkowaną, łupaną, postarzaną lub strukturalną. Oczywiście, ich rodzaj pływa na cenę sprzedaży. Ile kosztuje kostka brukowa w sprzedaży w Bydgoszczy? Cena kostki szlachetnej może sięgać nawet stu złotych za metr kwadratowy. Maksymalna cena kostki przemysłowej, będzie o połowę niższa. Ze względu na materiał, z którego są stworzone kostki dzielimy na te z betonu, kamienną i z kamienia polnego. Oczywiście, kostki mają różne rodzaje, kształty i kolory. Z kolorowej ułożymy wzory. Podstawowe kształty to kwadrat, prostokąt i sześciokąt, ale producenci absolutnie nie pozostali na tych możliwościach. Warto przejrzeć oferty bydgoskich dystrybutorów i producentów, i zobaczyć, co mają w sprzedaży. Identyczna sytuacja jest z rozmiarem. Jeżeli można kostce nadać kształt, można i manipulować jej rozmiarem. Jeśli podobają nam się podstawowe wzory i nie szukamy niczego oryginalnego, znajdziemy takie o grubości od czterech do czternastu centymetrów.

Te najgrubsze nie znajdują jednak zastosowania na domowych posesjach. Mają przeznaczenie zdecydowanie bardziej przemysłowe. Podjazdy z tego materiału są najbardziej estetyczną formą ze wszystkich spotykanych. Szczególnie, jeśli tworzy się z nich wzory. Jednak znajdą są tańsze opcje utwardzenia posesji. To my musimy wiedzieć, jaki efekt chcemy uzyskać. Czy ma być dobrze wygodnie i ładnie, czy zależy nam tylko, by nie brodzić w błocie. Z naszym kawałkiem ziemi możemy robić, co tylko chcemy.