Jakie są rodzaje szklanych zadaszeń nad drzwi?

Moda to panujące trendy w wielu dziedzinach. W architekturze również trendy ulegają zmianom. Obecnie stawia się na rozwiązania, które prezentują się elegancko i nowocześnie. Jednym z takich trendów jest zadaszenie szklane, które zdobi bryłę architektoniczną w wielu miejscach, a przede wszystkim nad drzwiami. Jest to daszek, który nadaje bryle budynku lekkości i elegancji.

Rodzaje zadaszeń szklanych nad drzwi

zadaszenia szklane nad drzwiSzklane zadaszenia prezentują się nad wyraz elegancko i nowocześnie. Z pozoru mogą wydawać się surowe, bo są pozbawione wszelkich ozdobniczych elementów. Szklane zadaszenia kojarzą się przede wszystkim z nowoczesnymi biurowcami, gmachami wielkich firm. Wykonuje się je ze szkła hartowanego, czyli takiego, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Do konstrukcji takich zadaszeń wykorzystuje się także stalowe łączenia. Montować takie zadaszenia można na parę sposobów. Przede wszystkim można je montować, wykorzystując zawieszenie na specjalnych cięgnach. Cięgna są wykonane ze stali nierdzewnej i wyglądają jak liny, które podtrzymują konstrukcję daszków. Są one napięte i przytwierdzone do fasady budynku za pomocą okuć. Są one wykonywane z mocnych, stalowych splotów, ponieważ muszą podtrzymywać całość konstrukcji. Wszędzie tam, gdzie nie da się zainstalować daszków na odciągach, montuje się zadaszenia szklane nad drzwi wspornikowe. Takie wsporniki są również wykonane ze stali. Są to stalowe szyny, na które nakłada się szkło. Montuje się je na fasadzie budynku, a na nich osadza się warstwy szkła. Zadaszenia szklane coraz częściej montuje się w domach prywatnych. Pasują przede wszystkim do budynków, które są nowocześnie uformowane. Taka szklana konstrukcja znacznie uatrakcyjnia wygląd architektoniczny budynku, a przede wszystkim podkreśla nowoczesność. Takie szklane zadaszenia nie muszą konieczne zdobić przestrzeni nad drzwiami. Coraz częściej wykorzystuje się szkło do budowy na przykład tarasów. Coraz więcej osób decyduje się na budowę balkonu ze szklaną barierką. Szklane dachy i barierki wykona dla nas specjalna firma. Wcześniej wykona projekt, w którym odpowiedni rodzaj zadaszenia zostanie dobrany do bryły naszego budynku. Montaż takiego daszku może nastręczyć kłopotów, dlatego lepiej oddać tę pracę w ręce profesjonalistów. Można oczywiście pokusić się o samodzielny montaż, ale wtedy dodatkowo musimy dokupić potrzebne do montażu części, które będą kompatybilne z innymi.

Zadaszenia szklane, wykonywane nad drzwiami mogą być wykonane na dwa sposoby. Rodzaj odpowiedniego mocowania zależy od fasady budynku. Taki daszek dobiera się do bryły architektonicznej budynku, tak by dodawał elegancji, ale także pasował wyglądem i kształtem do całej konstrukcji. Najepiej jeżeli montaż oddamy w ręce profesjonalistów.