Jasne panele do wnętrz

Drewno we wnętrzach, bez względu na swoją barwę, wprowadza styl i elegancję. Często, remontując dom, zastanawiamy się nad tym, jaką podłogę wybrać do poszczególnych pomieszczeń. Jak w kuchni czy w łazience najczęściej decydujemy się na płytki, tak w pozostałych pomieszczeniach zazwyczaj królują panele. Nie jest to czyste drewno, ale ma wiele zalet. Często są one przeważające, kiedy mamy dylemat, czy położyć panele, czy też deski drewniane. Można odnieść wrażenie, że deski powoli przechodzą do historii. 

Atrakcyjne panele podłogowe

panele podłogowe - dąb naturalny jasnyJeszcze całkiem niedawno szczytem luksusu w mieszkaniach czy domach była podłoga wykonana z desek drewnianych. Taka podłoga wygląda bardzo efektownie, ale jest przy tym dość droga i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Deski drewniane są bardzo podatne na działanie różnego rodzaju czynników, takich jak zmiana temperatur czy wilgoć. Mogą więc zmieniać swoją objętość, co przyczyni się do powstawania nieatrakcyjnych szpar. Deski są też podatne na zarysowania, więc niekoniecznie sprawdzą się, jeżeli mamy w domu dzieci lub zwierzęta. Jeżeli zależy nam na tym, żeby mieć dobrej jakości podłogę, o którą nie trzeba w sposób czasochłonny dbać, to oczywiście najlepiej wybrać panele. Są one wykonane z kilku warstw różnego rodzaju drewna. Na wierzchu znajduje się najbardziej szlachetne i najbardziej trwałe drewno. Od kilku lat niezwykle modne są jasne panele podłogowe – dąb naturalny jasny to jeden z najchętniej wybieranych odcieni. Panele dębowe w jasnym odcieniu pięknie prezentują się szczególnie w małych przestrzeniach. Optycznie powiększają one przestrzeń. Ten kolor paneli można kupić praktycznie w każdym sklepie budowlanym lub zamówić przez Internet. Jasny dąb będzie pasował zarówno do bardzo nowoczesnych aranżacji, jak i takich eleganckich, nawiązujących do nieco starszych stylów. O panele podłogowe też należy odpowiednio dbać. Najlepiej do ich mycia kupić specjalny preparat, który będzie panele odżywiał, nabłyszczał i pomoże zachować im odpowiedni blask i kolor. Takie płyny są ogólnodostępne na rynku. 

Podłoga jest bardzo ważnym elementem aranżacji naszych wnętrz. Powinna ona odpowiednio komponować się z całą aranżacją. Zmiana podłogi postrafi zdziałać w poszczególnych pomieszczeniach wizualne cuda. Szukając najlepszej podłogi, warto zastanowić się, jakie mamy wobec niej wymagania. Najchętniej wybierane w dzisiejszych czasach są panele podłogowe. Są one bardziej odporne na zniszczenia, niż drewniane deski, a przy tym wyglądają bardzo atrakcyjnie.