Karmy idealne dla suk w ciąży

Na polskim rynku znajduje się całkiem sporo karm dla psów. Wśród nich można znaleźć karmy pochodzące od zagranicznych producentów, ale są też takie, które produkowane są w Polsce. Można wybierać karmy w zależności od tego, w jakim wieku jest pies, jak bardzo jest aktywny. Coraz częściej powstają też karmy dla konkretnych ras psów. Warto jednak wspomnieć o tym, że na pewnym etapie życia psa zapotrzebowanie się zmienia. Wystarczy wyróżnić tutaj ciążę, która doprowadza do wielu zmian w organizmie suki. Dlatego suka, która jest szczenna lub już karmi młode, powinna być karmiona inaczej.

Karmy zawierające 25% świeżego mięsa

karma dla suk szczennych Są producenci karm, którzy stworzyli specjalne pokarmy dla takich psów. Zazwyczaj takie karmy określane są jako Reproduction, chociaż to zależy już od konkretnego producenta. Bez wątpienia karma dla suk szczennych będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, bo dzięki niej możliwe jest zagwarantowanie szczeniętom jak najlepszego rozwoju, ale także usprawnianie wydzielania mleka. Zazwyczaj w takich karmach znajduje się więcej mięsa. Nie jest to mięso przetwarzane i często jest to pokarm wysokiej jakości. Przykładowa karma może zawierać nawet 25% świeżego mięsa drobiowego. Oprócz tego w takich karmach raczej nie stosuje się pszenicy. Wynika to z faktu, że dla psów nie jest to najlepsze źródło węglowodanów, a zboża ogólnie dość często powodują reakcje alergiczne. Walka z takimi alergiami w ciąży jest zdecydowanie trudniejsza, więc lepiej nie ryzykować. Suka, która jest w ciąży, potrzebuje niezbędnych witamin oraz kwasów tłuszczowych. Aby było możliwe dostarczenie tych składników do organizmu suki, w karmach zastosowano specjalne dodatki naturalnych tokoferoli. Tokoferole pochodzenia naturalnego są znacznie lepiej przyswajane przez organizm zwierzęcy i dobrze na niego wpływają. Karma ma zapewnić odpowiednie odżywienie psa w każdej sytuacji. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że karma sucha jest karmą pełnoporcjową.

Należy więc zapoznać się z dawkowaniem takiej karmy, a informacje te zawsze znajdują się na opakowaniu. Suka powinna mieć nieograniczony dostęp do wody. Poza tym nie należy karmić ją żadnymi innymi karmami czy też dodatkami pochodzącymi „ze stołu” (by nie zaburzyć działania karmy specjalistycznej). W karmach dla suk szczennych znajdują się także dodatki, których głównym zadaniem jest wspomaganie odporności. Mowa o takich związkach jak mannany i glukany. Doprowadzają one do stabilizacji flory jelitowej, co w okresie ciąży i potem w czasie karmienia jest niezwykle ważne. Warto zdecydować się na zakup takiej karmy.