Karykatura na prezent

Karykatury większości z nas mogą nie kojarzyć się w najbardziej pozytywny sposób. Jeśli wykonywane są jednak przez utalentowanego karykaturzystę mogą stanowić piękny element sztuki bliskiej konkretnej osobie. Z tego też powodu kiedy poszukujemy niekonwencjonalnego, a jednocześnie indywidualnego prezentu dla bliskiej nam osoby, świetnym pomysłem może okazać się zamówienie karykatury.

Karykatura rysowana ze zdjęcia

karykatury ze zdjęciaKarykaturzysta, kiedy przyjmuje zlecenie wykonania karykatury, zasadniczo ma dwie możliwości obserwacji obiektu, który ma zostać skarykaturowany. Po pierwsze – obserwację na żywo, po drugie zaś, możliwość wykonania karykatury ze zdjęcia. Kiedy chcemy zamówić karykaturę na prezent, oczywistym jest wykorzystanie tej drugiej metody, by nie psuć niespodzianki osobie obdarowanej. Zdjęcie, z którego wykonywana jest karykatura powinno być wyraźne i ukazywać osobę, która ma zostać skarykaturowana, w ujęciu portretowym. Bardzo rzadkim, ale możliwym do zrealizowania, jest typ karykatury ujmujący całą postać. W takim wypadku karykaturzysta potrzebuje oczywiście zdjęcie, na którym osoba karykaturowana będzie przedstawiona w całości. Karykaturzysta może stworzyć obraz, który będzie charakteryzował się bardziej lub mniej zabawnym charakterem. Dzięki temu możliwe jest zrealizowanie karykatury nawet dla osób, które cechują się zaledwie umiarkowanym dystansem do swojej osoby. W takim wypadku oczywiście karykatura będzie miała łagodniejszy charakter. W naszym otoczeniu są osoby, które mają duże poczucie humoru i są w stanie śmiać się z siebie, jednak czasami czują pewne ograniczenia. W takich przypadkach karykatura to również dobry pomysł na prezent, warto jednak porozmawiać z karykaturzystą, który będzie rysował dla nas obraz, by złagodził pewne kwestie wyglądu, które dla danej osoby budzą dyskomfort psychiczny. Karykatury przyjmują obecnie różne formy, a wiele z nich wykonywanych jest nie tylko jako szkic, ale jako obraz wypełniony kolorem. Kolory bardzo często nadają karykaturom jeszcze weselszego charakteru, a dodatkowo dzięki nim karykatura może stać się przepięknym obrazem, dekorującym wnętrze dowolnego pokoju w domu.

Jeśli zamawiamy karykaturę na prezent, warto na pewno porozmawiać z karykaturzystą o osobie, którą ma przedstawić. Im więcej informacji artysta posiada o obiekcie swojego rysunku, tym lepiej jest w stanie przedstawić ją na tworzonym obrazie. Tego typu konsultacje na pewno będą więc miały swoją wartość dodaną już w samym efekcie realizacji obrazu.