Komfortowy apartament w Łodzi

Warto wybrać się w te wakacje na weekend do Łodzi. Możemy tam zwiedzić ciekawe obiekty. Wizyta w tym mieście jest szczególna dla osób kochających filmy. Znajdziemy tu wiele miejsc związanych z polskim filmem i animacją. Jest tutaj też szeroko znana prestiżowa Państwowa Szkoła Filmowa. Podczas spacerów możemy niemal poczuć industrialną atmosferę tego miasta. W końcu była jednym z głównych ośrodków przemysłowych w Polsce.

W Łodzi łatwo znajdziemy apartament

apartamenty w ŁodziJeśli wybieramy się na wycieczkę do Łodzi powinniśmy zacząć od rezerwacji miejsca noclegowego. Tym bardziej wygodnym polecam apartamenty w Łodzi. Jeśli zdecydujemy się na wynajem takiego apartamentu komfortowo wypoczniemy po zwiedzaniu miasta. Są bardzo przestronne i urządzone zawsze stylem. Często oprócz łazienki znajdziemy tam także kuchnię, by samemu gotować sobie posiłki jeśli najdzie nas na to ochota. Kuchnia oczywiście jest w pełni wyposażona. W apartamencie też jest salon z wygodnymi kanapami i stolikiem. Śmiało możemy się w nim rozgościć całą rodziną. Łoża są rónież bardzo wygodne, na pewno się na nich dobrze wyśpimy. Po takim dobry odpoczynku będziemy mieć mnóstwo sił, by zwiedzać miasto. Koniecznie trzeba zobaczyć Pałac Izraela Poznańskiego zwany Łódzkim Wersalem. Powstał w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XIX wieku. Dziś mieści się w nim Muzeum Miasta Łódź. Koniecznie trzeba zobaczyć salę balową, gdzie zachowały się malowidła, witraże i sztukateria z dawnych czasów. W trakcie zwiedzania zapoznamy się z historią Łodzi. Może uda nam się odkryć wielokulturowy i wielowyznaniowy fenomen miasta. Spacerując ulicą Piotrkowską koniecznie musimy odwiedzić Białą Fabrykę. Wybudował ją pionier łódzkiego przemysłu Ludwik Geyer. Był tu największy zakład przemysłowy w tym mieście. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że jest otynkowana na biało, w przeciwieństwie do powstałych później ceglanych fabryk. Teraz mieści się tutaj Centralne Muzeum Włókiennictwa. W bocznym budynku swoją siedzibę ma Krajowa Izba Mody.

Jak widać w Łodzi nie będziemy się nudzić. Jeśli wybierzemy dobry termin przyjazdu możemy też się udać na ciekawe wydarzenia kulturalne. Latem ma tu miejsce wiele koncertów i wystaw. Biegacze, których więcej wśród nas, również znajdą tu coś dla siebie. Co roku odbywa się bieg ulicą Piotrkowską i Maraton Dbam o Zdrowie. Odbywają się tu też mecze siatkarskie Ligi Światowej i Ligi Mistrzów. Zajrzyjmy też do Manufaktury – jest tu nie tylko galeria handlowa. Cały zespół budynków to odnowione budynki fabryczne.