Konferencja bez problemów

Współczesny świat to miejsce bardzo mocnego eksponowania sfery, nazywanej Public Relations. Istnieją poważne opracowania z zakresu granic psychologii, kognitywistyki i filozofii, które mówią o dwóch sferach ludzkiego życia: sferze siebie dla siebie i sferze siebie dla innych. Stąd model komunikacji jako konferencji prasowej przydaje się w wielu dziedzinach ludzkiego życia i ma wielorakie zastosowanie o charakterze marketingowym.

Technika sprawnej obsługi konferencji

sprawna obsługa techniczna konferencjiTak się składa, że sama warstwa merytoryczna naszych konferencji prasowych nie jest jedyną ocenianą warstwą przez naszych słuchaczy. Poza napełnieniem naszej konferencji prasowej merytoryką, musimy zwrócić uwagę na pewne niuanse techniczne. Możliwość dynamicznego przechodzenia do aktywnych części naszego wystąpienia, takich jak wyświetlanie prezentacji na wyświetlaczu, wyświetlanie filmów, zmiana położenia naszej pozycji podczas konferencji, zmiana miejsca prowadzenia konferencji. Oczywiście poza obrazem, nie bez znaczenia jest kwestia dźwięku. Podstawą jest bycie słyszalnym, ale to minimum, którym nie powinniśmy być usatysfakcjonowani. Musimy być bardzo dobrze słyszalni, musimy mieć zapewnione dynamiczne przejście od innych audiowizualnych narzędzi do funkcji podstawowej, czyli do mówienia. Sprawna obsługa techniczna konferencji to także reagowanie na sytuacje kryzysowe: zapasowy sprzęt, posiadanie alternatywnego miejsca przeprowadzenia konferencji, obmówienie procedur dotyczących sytuacji kryzysowych i nagłych. Firmę, która organizuje w sposób sprawny konferencje: czy to konferencje prasowe, czy plenarne konferencje z udziałem wielu osób, musi być przyszykowana na każdą ewentualność. Firmy zajmujące się obsługa techniczną konferencji bardzo często współpracują z innymi firmami, które mogą kooperować w trakcie konferencji: firmami zajmującymi się tłumaczeniem, firmami organizującymi eventy, firmami zapewniającymi catering. Każda tego typu działalność w portfelu znajomości naszej firmy będzie wartością dodaną, ułatwiającą sprawny przebieg naszego wydarzenia.

W gestii firm trudniących się obsługą techniczną konferencji jest współpraca z właścicielem miejsca, w którym będzie odbywać się konferencja. Istnieją również firmy, które posiadają własne centra konferencyjne. Wówczas firma odpowiada za kontakt ze służbami państwowymi w przypadku sytuacji awaryjnych. Tego typu firmy mają spójne plany awaryjne i strategie bezpieczeństwa, która nie pozwoli nam się martwić o żadną niepokojąca ewentualność w każdej możliwej sytuacji.